Кох: Кого хвилюють подробиці каральних акцій і відео розправ та вбивств ПВК "Вагнер" в Африці?
Екс-віце-прем'єр Росії Альфред Кох заявив, що розслідування журналістів у Центрально-Африканській Республіці лише доповнило б уже наявні матеріали щодо дій російських найманців на Донбасі та в Сирії.
Убиті в Центрально-Африканській Республіці журналісти Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв своїм розслідуванням не змінили б ставлення до найманців із ПВК "Вагнер". Таку думку висловив на своїй сторінці у Facebook колишній віце-прем'єр РФ Альфред Кох.
"Опишіть мені збірний образ споживача інформації про деталі витівок ПВК "Вагнер" у ЦАР. От реально, хто це? Кого хвилюють подробиці їхніх каральних акцій і відео розправ та вбивств? Хочеться зрозуміти: заради кого весь цей пафос про обов'язок журналіста перед читачем і заклинання про "не марну смерть"? Мені про цих відморозків усе зрозуміло стало після донбаських і сирійських матеріалів. Навряд чи моя картина світу сильно змінилася б, якби я дізнався про їхні додаткові мерзотності в Африці", – зазначив він.
Про загибель Джемаля, Радченка і Расторгуєва стало відомо 31 липня. Тіла росіян виявили за 23 км від центрально-африканского міста Сібю і доправили на базу місії ООН. У ЦАР у партнерстві з "Центром управління розслідуваннями" Михайла Ходорковського група знімала документальний фільм про діяльність російської приватної військової компанії "Вагнер".
Колега вбитих Родіон Чепель розповів "Новой газете", що вони вирушили в африканську країну після повідомлень про те, що там "періодично бачать російських людей у військовій формі".
"Журналістам це було цікаво. Це були найкращі представники професії, дуже сміливі хлопці. Вони приїхали кілька днів тому туди, провели в ЦАР три-чотири дні. Вирушали зі столиці Бангі на захід, у бік міста Бамбарі. Їх було заблоковано на одному із блокпостів... Що відбувалося далі, мені невідомо", – зізнався він.
Мотивом убивства членів російської знімальної групи в ЦАР могло бути пограбування, повідомляло з посиланням на поліцію ЦАР агентство "Интерфакс". Мер міста Сібю Анрі Депеле заявив, що знімальну групу розстріляли із засідки.
Журналістів могли вбити бойовиками збройного угруповання "Селека". Про це з посиланням на джерела у владних структурах розповіло 1 серпня місцеве радіо, повідомляє ТАСС.