Колишні європейські лідери закликали ЄС відкинути план Трампа щодо Близького Сходу, якщо в ньому не буде справедливого рішення для палестинців
25 колишніх міністрів закордонних справ, шість колишніх прем'єр-міністрів і двоє колишніх генеральних секретарів НАТО написали лист керівництву Євросоюзу щодо рішення президента США Дональда Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.
Колишні високопоставлені європейські політики засудили адміністрацію президента США Дональда Трампа за проізраїльську політику й закликали Євросоюз відхилити американський план мирного врегулювання в разі, якщо він не буде справедливим стосовно Палестини. Лист, який є в розпорядженні The Guardian, підписали 25 колишніх міністрів закордонних справ, шість колишніх прем'єр-міністрів і двоє колишніх генеральних секретарів НАТО.
У листі йдеться, що Європі потрібно дотримуватися принципової позиції, спрямованої на встановлення миру в Ізраїлі та Палестині. Політики закликають ЄС знайти рішення, яке допоможе створенню двох держав для двох народів.
У документі зазначено, що нинішня адміністрація США відмовилася від своєї давньої позиції щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту. Його підписанти розкритикували рішення Трампа визнати Єрусалим єдиною неподільною столицею Ізраїлю, байдужість щодо розширення ізраїльських поселень на окупованому Західному березі Йордану і скорочення допомоги палестинцям.
21 березня 2019 року президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. 22 березня Ліга арабських держав, Сирія, Туреччина, Іран і Російська Федерація засудили ініціативу президента США. 25 березня Трамп підписав прокламацію про визнання суверенітету Ізраїлю над анексованою частиною Голанських висот.
У 1967 році внаслідок Шестиденної війни з Єгиптом, Сирією, Йорданією, Іраком і Алжиром Ізраїль розбив переважні сили противника й розширив свої території. Було захоплено Синайський півострів, сектор Гази, Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим і Голанські висоти, окрім східної частини.
Сирія вважає Голани своєю територією.
ООН не визнала окупації Ізраїлем Голанських висот. Щорічно Генасамблея ухвалювала резолюцію з її засудженням. У 2018 році США вперше проголосували проти резолюції Генасамблеї ООН (раніше американська делегація утримувалася).