Комі щодо прохання Трампа припинити розслідування стосовно Флінна: Я був приголомшений
Колишній глава ФБР Джеймс Комі заявив, що не зміг перечити президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу щодо припинення розслідування стосовно радника з нацбезпеки Майкла Флінна, тому що був "уражений і приголомшений" розмовою з Трампом.
Екс-глава ФБР Джеймс Комі сказав, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп просив його припинити службове розслідування щодо його радника з національної безпеки Майкла Флінна. Про це він заявив 8 червня на засіданні комітету Сенату з питань розвідки Сполучених Штатів Америки, трансляцію якого вів Сhastime у Facebook.
"Слова президента, які привели мене до такого висновку, я можу помилятися, але Флінна змусили піти у відставку за день до цього (13 лютого 2017 року. – "ГОРДОН"). Це сталося за день, 14 числа. Президент чітко це визначив. І як я зрозумів, він хотів, щоб я припинив розслідування щодо звітів Флінна стосовно Росії", – підкреслив Комі.
Він також пояснив, чому в той момент не зупинив Трампа.
"Якби я був сильнішим, я б так і зробив. Але я був настільки вражений, приголомшений цією розмовою, що просто слухав те, що він говорив. І єдине, про що я міг думати, що було у мене на думці, – що ж мені відповісти. Тому я дуже обережно добирав слова", – зазначив він.
Комі уточнив, що пам'ятає всі свої слова щодо Флінна.
"Я пам'ятаю, сказав, що згоден, що він дуже хороша людина, але я не говорив, що не згоден із цим. Може, інші люди сильніші, але я повівся так, як повівся. Іншої можливості мені не нададуть, але, можливо, я вчинив би по-іншому", – підсумував він.
Радник президента з нацбезпеки Флінн подав у відставку 13 лютого. Причиною його відставки в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідують телефонні дзвінки Флінна послу Росії у США Сергію Кисляку, зроблені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій щодо Кремля, 29 грудня, зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка. Предметом дізнання також є більш ранні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.
Газета The Washington Post із посиланням на власні джерела написала, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій із РФ. За відомостями The New York Times, радника президента опитували агенти ФБР. Флінн заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.
У квітні видання The Washington Post із посиланням на документи, опубліковані Білим домом, повідомило, що Флінн у своїй первісній декларації приховав платежі, отримані у 2015 році від російських компаній, зокрема від телеканала RT, "Лаборатории Касперского" і авіакомпанії "Волга-Днепр".
9 травня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звільнив Комі з посади директора ФБР.
"Комі втратив довіру майже кожного у Вашингтоні, як республіканців, так і демократів. Коли всі заспокояться, вони будуть мені дякувати!" – написав президент у Twitter.
12 травня Трамп застеріг Комі від витоків записів розмов у засоби масової інформації.
Звільнення глави ФБР сталося через кілька днів після того, як Комі дав свідчення в Сенаті щодо процесу розслідування справи про можливе втручання Росії у президентські вибори у США і зв'язки РФ із виборчим штабом Трампа.