Комітет Держдуми РФ затвердив поправки, які дадуть можливість Путіну стати довічним членом Ради Федерації
Поправки до конституції РФ, які розглядає Держдума, передбачають, що президент Володимир Путін після закінчення строку своїх повноважень може стати сенатором довічно або відмовитися від цієї можливості.
11 лютого комітет Державної думи Росії затвердив зміни до конституції РФ, у разі ухвалення яких президент Володимир Путін після закінчення строку своїх повноважень довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Про це інформує сайт комітету Держдуми з державного будівництва та законодавства.
"Згідно з поправками, до Ради Федерації зможуть довічно входити колишні президенти Російської Федерації – після закінчення строку своїх повноважень, або після дострокового припинення повноважень у разі відставки. Водночас за ними зберігається право відмовитися від повноважень члена Ради Федерації", – ідеться в повідомленні.
Голова комітету Держдуми, депутат Павло Крашенінніков розповів, що вищезгадані пропозиції було ініційовано, "відштовхуючись від вивчення досвіду роботи верхніх палат парламенту в різних країнах".
15 січня Путін звернувся з посланням до Федеральних зборів, під час якого запропонував внести низку змін до конституції РФ.
20 січня російський президент вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня.
Друге читання президентського законопроєкту в Державній думі заплановано на 11 лютого.
У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. Група експертів вважає, що у такий спосіб Путін намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли закінчується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.
4 лютого Путін заявив, що поправки до конституції мають намір внести не для продовження його повноважень.