Комітет парламенту Британії просить Цукерберга надати дані про активність РФ до і під час референдуму про Brexit
Комітет із питань цифрових технологій, медіа та спорту парламенту Великобританії попросив про допомогу у глави Facebook Марка Цукерберга в розслідуванні феномена фейкових новин.
Комітет із питань цифрових технологій, медіа та спорту парламенту Великобританії звернувся до засновника Facebook Марка Цукербурга із проханням надати інформацію про активність пов'язаних із РФ проплачених облікових записів до і під час референдуму про Brexit і на парламентських виборах. Листа від імені голови комітету Даміана Коллінза опублікували на сайті парламенту.
"Комітет наразі проводить розслідування феномена фейкових новин. Частину цього дослідження буде зосереджено на ролі іноземних дійових осіб, що зловживають такими платформами, як ваша, аби втручатися в політичний дискурс інших країн. Саме з цієї причини я надсилаю запит, щоб Facebook надав моєму комітету деталі, пов'язані з оголошеннями і сторінками, оплаченими або створеними російськими обліковими записами ", – ідеться в листі.
Зокрема, комітет хотів би одержати інформацію про всі оголошення, придбані російськими акаунтами, скільки заплатили за оголошення або для просування самих облікових записів.
22 вересня 2017 року засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що команда Facebook передасть Конгресу США дані про купівлю реклами обліковими записами, пов'язаними з Росією. Мова йде про 3 тис. рекламних оголошень.
За даними Facebook, рекламні оголошення, імовірно, запускало російське Агентство інтернет-досліджень. РБК писало, що це "юридична маска" російської "фабрики тролів".
У Twitter повідомляли, що заблокували 201 акаунт у межах розслідування втручання РФ у вибори президента США. З'ясували, що із 450 наданих Facebook для перевірки облікових записів 22 були пов'язані з акаунтами у Twitter. Водночас жоден обліковий запис не був зареєстрований у Twitter як рекламний. У компанії зазначили, що продовжать розслідування цього питання.
Референдум про вихід Великобританії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.