Комітет Сенату США затвердив законопроєкт про санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві "Північного потоку – 2"
Згідно із законопроєктом, який пройшов комітет Сенату з міжнародних відносин, США зможуть накладати санкції на власників суден, які беруть участь у прокладанні російських міжнародних енергетичних трубопроводів на глибині 30 м або більше.
31 липня комітет Сенату США з міжнародних відносин затвердив законопроєкт республіканця Теда Круза про санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік – 2". Про це повідомляє Reuters.
Проєкт підримало 20 членів комітету, двоє виступили проти. Для набуття чинності документ мають ухвалити більшість обох палат Конгресу і підписати президент Дональд Трамп.
Згідно з проєктом закону, Сполучені Штати дістануть право вводити обмеження проти власників суден, які беруть участь у прокладанні російських енергетичних експортних трубопроводів на глибині 30 м або більше. Такі санкції можуть вплинути не тільки на спорудження "Північного потоку – 2", але й на інші міжнародні проєкти Росії, наприклад, "Турецький потік", зазначає агентство.
Голова української НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв писав у травні, що в законопроєкті Круза – "не заклик, а вимога ввести санкції" щодо осіб, залучених до певних видах робіт і послуг, які є критичними для завершення "Північного потоку – 2". "Зокрема, ідеться про послуги глибоководного прокладання труб. Цієї технології "Газпром" не має і замовляє такі роботи у підрядників", – зазначив він.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³2; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, у якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.