Комітет ВАДА рекомендує усунути Росію від усіх міжнародних змагань на чотири роки
Комітет із відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства рекомендує виконкому організації дозволити російським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх 2020 у Токіо тільки під нейтральним прапором.
Комітет із відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) рекомендував виконкому організації звільнити Росію від усіх міжнародних змагань строком на чотири роки. Про це 25 листопада повідомила пресслужба ВАДА.
Зокрема, рекомендації стосуються Олімпіади 2020 у Токіо та чемпіонату світу 2022.
Комітет дійшов висновку, що зміни в базі даних Московської антидопінгової лабораторії було зроблено з метою приховати маніпуляції з позитивними допінг-тестами спортсменів.
9 грудня відбудеться засідання виконкому ВАДА, який остаточно розгляне це питання. Якщо він підтримає рекомендації комітету, то вже на других Олімпійських іграх російські спортсмени будуть виступати під нейтральним прапором.
Росія зможе оскаржити це рішення у Спортивному арбітражному суді (CAS).
Восени 2015 року після доповіді незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном про масове вживання допінгу в російському спорті статус Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) було припинено. Тоді ж було припинено роботу Московської антидопінгової лабораторії. Комісія Макларена навела подробиці державної підтримки допінгу в Росії. Зокрема, ішлося про підміну допінг-проб чемпіонів та призерів зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі.
У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил усунув від участі в зимовій Олімпіаді у 2018 році у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором. Санкції також наклали на Паралімпійський комітет РФ.
РУСАДА не визнавало висновків комісії ВАДА. Проте у 2018 році російська сторона пішла на поступки і надала ВАДА доступ до допінг-проб, опечатаних у московській лабораторії.
20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА.
13 березня 2019 року ВАДА зняло дискваліфікацію з РУСАДА за умови, що міжнародні експерти дістануть доступ до системи управління лабораторною інформацією московської лабораторії.
У квітні ВАДА повідомило, що його експерти одержали 2262 допінг-проби російських спортсменів, які зберігали в московській лабораторії.
23 вересня на засіданні виконкому ВАДА було оголошено про ініціювання процедури позбавлення РУСАДА статусу через підозри, що росіяни маніпулювали матеріалами Московської антидопінгової лабораторії, які було передано у ВАДА в січні.
У жовтні гендиректор РУСАДА підтвердив підміну "тисяч результатів" допінг-проб російських спортсменів.