Конституційний суд Молдови вважає, що Додон перебуває у стані тимчасової нездатності виконувати свої обов'язки

Додон не підписав подання на міністра оборони
Фото: presedinte.md

Конституційний суд Молдови дозволив підписати указ про призначення міністра оборони спікеру парламенту або прем'єр-міністру. Раніше президент країни Ігор Додон двічі відмовився це зробити.

20 жовтня Конституційний суд Молдови (КСМ) вирішив, що указ про призначення міністром оборони Єуджена Стурзи підпише не президент Ігор Додон, а спікер парламенту Андріан Канду або прем'єр-міністр Павел Філіп. Про це повідомляє місцеве видання NewsMaker.

Додон двічі відмовився підписати документ про кандидатуру, подану прем'єр-міністром.

Від Конституційного суду уряд просив визначити обставини, за яких виправдано тимчасове виконання обов'язків президента країни іншими посадовими особами під час схвалення кандидатури міністра оборони, а також призначити того, хто виконає ці обов'язки.

Суддя КСМ В'ячеслав Запорожан наголосив, що обставина, за якої це виправдано, – факт відмови Додона затвердити кандидатуру міністра оборони. Президент має це зробити відповідно до конституції.

Отже, суд визначив, що Додон перебуває у стані тимчасової нездатності виконувати свої обов'язки.

Додон у Facebook пояснював свою відмову узгодити призначення Стурзи тим, що його кандидатура "ніяк не відповідає" критеріям.

"На чолі міністерства повинні стояти компетентні, аполітичні, відповідальні і врівноважені люди, здатні керувати національною армією, дотримуватися конституційних принципів і положень чинного законодавства Республіки Молдова. Люди, на яких і армія, і громадяни, і верховний головнокомандувач могли б повністю покластися", – написав він.

21 вересня в парламенті Молдови почали збір підписів під законопроектом про початок процедури відсторонення від посади президента Додона.

Соціаліст Додон переміг на президентських виборах у Молдові 13 листопада 2016 року. Його інавгурація відбулася 24 грудня.