Контрабандисти вирізають шматки зі "стіни Трампа" на кордоні з Мексикою – ЗМІ
Банди контрабандистів електронними пилами роблять отвори у "стіні Трампа" на кордоні з Мексикою, повідомляє газета The Washington Post. Однак президент США Дональд Трамп заявив, що його це не турбує, оскільки такі ушкодження легко виправити.
Контрабандисти прорубують ділянки стіни, яку президент США Дональд Трамп будує на кордоні з Мексикою, щоб не допустити у країну мігрантів і ввезення наркотиків. Про це 3 листопада повідомляє The Washington Post із посиланням на прикордонників.
Як пише видання, контрабандисти використовують популярний домашній інструмент – шабельні пили, щоб прорізати сталеві й бетонні ділянки стіни, залишаючи досить широкі отвори для контрабанди людей і наркотиків. Такі пилки можуть прорізати блокатори за лічені хвилини.
Зі свого боку, Трамп заявив, що його не турбує ситуація з ушкодженнями стіни, оскільки їх легко виправити. Про це він 3 листопада сказав журналістам на галявині біля Білого дому. Відео брифінгу в YouTube опублікував телеканал Fox News.
"У нас дуже міцна стіна, але, якою б міцною вона не була, ви можете прорватися крізь усе що завгодно. Проте за нами спостерігає багато людей. Прорубатися – це одне, із цією проблемою легко впоратися. Одна з причин, із яких ми це зробили саме так, це те, що це дуже легко виправити. Просто вставляєте цей шматок назад", – сказав президент США.
Однією з головних тем передвиборчої кампанії Трампа 2016 року було будівництво стіни на кордоні з Мексикою для запобігання нелегальній імміграції.
23 грудня 2018 року через відмову представників Демократичної партії в Конгресі дати згоду на виділення в бюджеті $5,7 млрд для будівництва стіни на кордоні з Мексикою Трамп оголосив про припинення роботи федерального уряду. Це був найдовший шатдаун в історії США – 35 днів.
У лютому 2019 року демократи в Конгресі США погодилися виділити на фінансування укріплень на кордоні з Мексикою в чотири рази менше асигнувань, ніж хотів Трамп, – $1,3 млрд. Глава Білого дому заявив, що незадоволений угодою.
Трамп уже двічі оголошував про запровадження надзвичайного стану, Конгрес скасовував цей режим.
25 березня Пентагон виділив $1 млрд на будівництво стіни з Мексикою, у вересні міністр оборони США Марк Еспер схвалив рішення зупинити спорудження 127 військових об'єктів на території США і за кордоном, щоб спрямувати $3,6 млрд на будівництво стіни.