США офіційно повідомили ООН про вихід із Паризької кліматичної угоди

Паризька хартія передбачає заходи щодо недопущення змінення клімату
Фото: ЕРА

Вихід США з Паризької кліматичної угоди відбудеться за рік після повідомлення про це ООН.

Сполучені Штати розпочали процес виходу з Паризької кліматичної угоди. Про це 4 листопада повідомила пресслужба Державного департаменту США.

Відповідно до умов угоди, США передали офіційне повідомлення про свій вихід в ООН. Відкликання набуває чинності за рік із моменту повідомлення.

"Президент [Дональд] Трамп вирішив вийти з Паризької угоди через несправедливий економічний тягар, накладений на американських робітників, бізнесменів і платників податків зобов'язаннями США, узятими відповідно до угоди. США скоротили всі види викидів, навіть розвиваючи економіку і забезпечуючи доступ наших громадян до доступної енергії", – ідеться в повідомленні.

У Держдепі зауважили, що чисті викиди парникових газів у США знизилися на 13% із 2005-го до 2017 року, незважаючи на зростання економіки більше ніж на 19%.

"У міжнародних дискусіях щодо клімату ми й надалі пропонуватимемо реалістичну й прагматичну модель, підкріплену реальними результатами, яка показує, що інновації й відкриті ринки ведуть до більшого процвітання, скорочення викидів і безпечніших джерел енергії. Ми й надалі працюватимемо з нашими партнерами з метою підвищення стійкості до наслідків зміни клімату, підготовки до стихійних лих та реагування на них. Як і раніше, США й надалі досліджуватимуть, запроваджуватимуть нововведення і розвиватимуть нашу економіку, одночасно скорочуючи викиди і простягаючи руку допомоги нашим друзям і партнерам по всьому світу", – додали в Держдепі.

Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення змінення клімату. Для початку його дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має на меті замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.

Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна. У 2017 році США офіційно повідомили про вихід з угоди.

Паризька хартія передбачає: обмеження викидів парникових газів до рівня, коли їх будуть повністю поглинати рослини й океани, до кінця поточного сторіччя; уповільнення зростання середньорічної температури для того, щоб вона не перевищувала більше ніж на два градуси середньорічну температуру планети в доіндустріальні часи; створення фонду, за допомогою якого багаті країни допомагатимуть бідним переходити на чистіші види енергії.

Регулювання вжитих заходів розпочнеться із 2020 року.