Контррозвідка США попередила про втручання Росії, Китаю та Ірану у вибори президента
Китай, Росія та Іран використовують заходи впливу соціальних і традиційних медіа, прагнучи впливати на уподобання виборців США, посилити розбрат і підірвати довіру до американського демократичного процесу, заявили у Національному центрі контррозвідки та безпеки США.
Директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Еваніна 24 липня заявив про загрозу іноземного втручання у вибори президента Сполучених Штатів, заплановані на 3 листопада, повідомляє "Голос Америки".
"Сьогодні ми бачимо, як наші противники прагнуть скомпрометувати приватні комунікації політичних кампаній у США, кандидатів та інші політичні цілі. Наші противники також прагнуть поставити під загрозу нашу виборчу інфраструктуру, і ми продовжуємо відстежувати зловмисних кіберсуб'єктів, які намагаються дістати доступ до мереж штатів і федеральних мереж, зокрема тих, хто відповідає за управління виборами", – підкреслив він.
Іноземні держави, наголошують у заяві, продовжують використовувати заходи впливу соціальних і традиційних медіа, прагнучи впливати на уподобання виборців США, змінити політику США, посилити розбрат і підірвати довіру до американського демократичного процесу. Серед цих країн центр контррозвідки називає Китай, Росію та Іран.
Служба заявляє, що Китай намагається вплинути на політичну ситуацію у Сполучених Штатах, чинити тиск на політичних діячів, які, на його думку, протидіють інтересам Китаю. Росія, зі свого боку, намагається послабити США і зменшити їхню "глобальну роль", поширюючи дезінформацію у Штатах для підриву довіри до демократичного процесу та очорнення тих, кого Москва вважає антиросійським "істеблішментом" в Америці.
Зусилля Ірану, за даними центру, зосереджені навколо поширення дезінформації та антиамериканського контенту в соцмережах.
"Американська спільнота має відіграти свою роль у забезпеченні виборів, особливо в підтримці пильності проти іноземного впливу. На найбільш фундаментальному рівні ми закликаємо американців критично ставитися до споживання інформації, перевіряти джерела, перш ніж робити репости або поширювати повідомлення, дотримуватися правил кібергігієни та медіаграмотності, а також повідомляти владі про підозрілу діяльність, пов'язану з виборами", – підкреслив Еваніна.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зломі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у вибори, щоб допомогти республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу. Росія ці обвинувачення відкидає.