Корчілава про вторгнення Росії у Грузію та Україну: Це проблема багатьох політиків, вони вірять, що з ними не станеться того, що сталося з іншими

Корчілава нагадав, що 8 серпня минає дев'ять років із дня вторгнення Росії у Грузію
Фото: Бачо Корчилава / Facebook

Колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава заявив, що на початку серпня 2008 року українські політики та журналісти здебільшого не вірили, що Росія нападе на Грузію.

Проблема багатьох політиків полягає в тому, що вони вірять, ніби з ними не станеться того, що сталося з іншими, написав колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава у Facebook.

Він нагадав, що 8 серпня минає дев'ять років із дня вторгнення Росії у Грузію.

"Я чітко пам'ятаю, що відбувалося саме в ці дні рівно дев'ять років тому. Я тоді, 2008-го, саме 4 числа в Києві розповідав багатьом політикам і журналістам, що у Грузію готується вторгнення. І тоді, уже 4 серпня, на території Південної Осетії перебували підрозділи окремого розвідувального батальйону 19-ї мотострілецької дивізії 58-ї російської армії. Коли я сповіщав цю інформацію, мені здебільшого відповідали: "Не кажи дурниць, Росія ніколи не нападе на Грузію". Тоді в Україні багато дивилися російського ТБ. За три дні була війна", – зазначив Корчілава.

Колишній прес-аташе підкреслив, що багато хто з тих політиків під час нагадування про колишні розмови зараз опускає погляд, розводить руками й каже: "Ну хто ж міг подумати?"

"А якби подумали тоді, може, й не було б зараз Криму й Донбасу. Це проблема багатьох політиків не тільки в Україні, а й у світі, вони вірять що з ними не станеться того, що сталося з іншими людьми", – написав він.

Російсько-грузинська війна почалася 8 серпня 2008 року. Бойові дії тривали до 12 серпня включно. 26 серпня 2008 року Росія визнала Південну Осетію та Абхазію незалежними державами, Грузія вважає їх окупованими територіями.

Після війни Грузія розірвала дипломатичні відносини з РФ. Із грудня 2012 року представники Москви і Тбілісі проводять лімітовані двосторонні переговори у Празі. Грузинська влада заявляє, що відновлення відносин із Росією неможливе, поки та не звільнить окупованих територій.

Під час конфлікту загинуло 228 мирних жителів, 169 військовослужбовців та 14 поліцейських. Поранення дістало 1747 громадян Грузії, 150 000 осіб були змушені покинути свої домівки. Південна Осетія повідомила про 365 убитих, до числа яких, імовірно, зарахували і військовослужбовців, і цивільних осіб, про що зазначила у своєму звіті 2009 року Міжнародна комісія з установлення фактів щодо конфлікту у Грузії.

Міністерство оборони Російської Федерації так і не оприлюднило загальних утрат Росії під час війни, пише "Газета.Ru". Слідчий комітет РФ визнав загиблими у війні 67 росіян.

У березні 2014 року Росія анексувала Крим, а у квітні почала збройну агресію на Донбасі.