Країни Балтії непокоять ракетні комплекси "Іскандер", розміщені Росією в Калінінградській області – МЗС Литви

За словами Лінкявічюса, рішення Росії розмістити "Іскандери" в Калінінградській області не можна назвати адекватним
Фото: EPA

Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності протягом кількох років, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Ракетні комплекси "Іскандер", які Росія розмістила в Калінінградській області, загрожують не тільки країнам Балтії, але й іншим європейським державам. Про це 14 листопада в інтерв'ю "Немецкой волне" заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

За словами міністра, Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності протягом кількох років.

Він уважає, що заява президента США Дональда Трампа про вихід із цього договору є лише наміром, а не доконаним фактом. Лінкявічюс припускає, що це тактичний крок Трампа, яким він хоче чинити тиск на Москву.

За словами Лінкявічюса, рішення Росії розмістити "Іскандери" в Калінінградській області не можна назвати адекватним.

"Росіяни кажуть про баланс і адекватні відповіді, проте цей крок у жодному разі не є адекватним, оскільки в нас немає засобів захисту і ми не будуємо агресивних планів", – зазначив він.

Наприкінці червня 2017 року група американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності через те, що його не дотримується Росія. "Немецкая волна" писала, що США звинувачують Росію в порушенні Договору про РСМД через розроблену у РФ крилату ракету наземного базування 9M729 для комплексу "Іскандер". 

У відповідь на це у РФ заявили, що у США немає жодних підстав звинувачувати Росію в невиконанні договору, оскільки РФ виконала всі взяті на себе зобов'язання і знищила ракети середньої та меншої дальності "розпилюванням під контролем американської сторони".

У листопаді міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив про наявність доказів, що Росія порушувала договір "протягом кількох років".

20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон підкреслив, що загрозою є не вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, а наявність російських ракет на європейській території.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що якщо після виходу США з договору американські ракети середньої та меншої дальності буде доправлено у Європу, то Росія "повинна буде відповісти дзеркально".

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності підписали в 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.