Куба засудила рішення Трампа відмовитися від зближення, але пообіцяла продовжувати діалог зі США

Потепління між Кубою і США почалося у грудні 2014 року
Фото: EPA

Президент США Дональд Трамп нівелював прогрес, якого було досягнуто протягом останніх двох років, ідеться в заяві кубинського уряду.

Уряд Куби засуджує рішення президента США Дональда Трампа про посилення політики щодо острова, вважаючи його "відкатом в американо-кубинських відносинах". Про це йдеться в заяві кубинського уряду, яку опублікували в ефірі державного телебачення, повідомляє Portal de la Television Cubana.

"Президент США у своєму виступі в Маямі, багатому на ворожу риторику, яка нагадує про часи відкритої конфронтації з нашою країною, оголосив про політику свого уряду щодо Куби, що нівелює прогрес, досягнутий протягом останніх двох років", – ідеться в повідомленні.

У ньому також наголошують, що уряд Куби має намір продовжувати "шанобливий діалог з урядом США і співробітництво в галузях, що становлять взаємний інтерес".

Водночас влада підкреслює, що кубинський народ ніколи не поступиться своїм суверенітетом і незалежністю.

"Будь-яка стратегія, спрямована на зміну політичної, економічної і соціальної систем на Кубі, – чи то шляхом тиску, чи використання більш витончених методів, – приречена на провал", – вказано в повідомленні уряду.

16 червня Трамп оголосив, що скасовує односторонні кроки попередньої адміністрації Барака Обами щодо нормалізації відносин із Кубою.

У листопаді 2016 року Трамп вимагав перегляду договору про нормалізацію відносин із Кубою. В адміністрації президента США заявили, що Гавана повинна відкрити ринки, забезпечити свободу віросповідання і покласти край іншим порушенням прав людини.

У грудні 2014 року Вашингтон офіційно оголосив про початок політики примирення з Гаваною. Куба і США відновили дипломатичні відносини після 54-річної перерви.

20 липня 2015 року офіційно відновили роботу посольства США та Куби. Також країни досягли домовленості про відновлення регулярних комерційних авіаперельотів та поштового сполучення.

У січні 2017 року Куба та США вперше протягом 50 років уклали торговельну угоду.