"Кухар Путіна" Пригожин у молодості дістав 13 років за крадіжки і напад на дівчину – ЗМІ
Агентство "Росбалт" повідомило, що у російського бізнесмена Євгена Пригожина дві судимості: у 1979 році його засудили до 2,5 років умовно, а в 1981-му – до 13 років колонії посиленого режиму.
Російський бізнесмен і власник кейтерингового бізнесу Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна", "кремлівським ресторатором", власником "фабрики тролів" і спонсором приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", у молодості був засуджений до 13 років колонії посиленого режиму за крадіжки, шахрайство, втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність і розбій. Про це повідомляє "Росбалт" 21 вересня, посилаючись на матеріали справи.
Агентство пише, що першу судимість Пригожин дістав у 18 років: у 1979 році його засудили до 2,5 років позбавлення волі умовно за крадіжку і скерували на виробництво – хімічний завод у Новгороді. Другу судимість він дістав у 1981 році.
У 1980 році, описує агентство деталі другої судимості, Пригожин повернувся у Ленінград, де познайомився із місцевим жителем Олексієм Бушманом. До них приєдналося ще троє — раніше судима уродженка Брянської області Валентина Макеко і двоє челябінців (обоє на момент вчинення злочинів були неповнолітніми, тому їхніх прізвищ не згадують).
За даними агентства, у лютому 1980 року Пригожин і Бушман проникли у квартиру на проспекті Макліна та викрали майно на суму 177 рублів.
1 березня того самого року Пригожин видавив скло у квартиру на Ропшинської, але молодика помітила сусідка, і йому довелося втекти. Наступної ночі він повернувся із Бушманом, разом вони винесли майна на 980 рублів, зокрема магнітофон, джинсову куртку і кришталь, сказано в повідомленні.
Агентство пише, що 14 березня Пригожин, Бушман і Макеко обікрали квартиру на вулиці Брянцева на 1610 рублів. Потерпіла запідозрила Пригожина у крадіжці, оскільки він був знайомим із її дочкою, однак у міліції не вистачило доказів для обґрунтування злочину.
Згідно з повідомленням, 20 березня Пригожин, Бушман і Макеко запропонували місцевому жителю дефіцитні товари, а отримавши від нього 250 рублів, нібито пішли по речі і зникли. Того вечора, коли вони святкували аферу в ресторані, Пригожин побачив дівчину в красивому пальто і запропонував її пограбувати. У матеріалах справи сказано, що на вулиці вони попросили у дівчини закурити, потім "Пригожин несподівано схопив її за шию та став душити". Із дівчини зняли чоботи й сережки. Міліція встигла затримати одного з неповнолітніх, які також були на місці злочину.
Вирок винесли 6 жовтня 1981 року. Пригожин дістав 13 років колонії посиленого режиму без заслання і конфіскації майна. Бушману дали 11 років, Макеко – 10, одному з неповнолітніх – рік колонії, іншого засудили до умовного терміну. З усіх стягнуто компенсацію матеріальної шкоди.
"Росбалт" повідомляє, що Пригожин вийшов на свободу в 90-х і став "успішним підприємцем". Чи повністю він відбув термін, не уточнюють.
США 20 вересня 2018 року ввели нові санкції проти російських компаній і громадян. У переліку організацій опинилися ПВК "Вагнер" і фірми Пригожина – Concord-catering і Concord Management and Consulting, а також він сам. У списку є "Агентство интернет-исследований", яке у США обвинувачують у втручанні в президентські вибори. Компанію пов'язують з ім'ям Пригожина.
ПВК "Вагнер" була заснована уродженцем України Дмитром Уткіним. За даними "Фонтанки", компанія брала участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів, зокрема, у боях за Дебальцеве.
Навесні 2016 року ЗМІ вперше повідомили про те, що на Близькому Сході загинули десятки найманців ПВК "Вагнер". Підрозділ перебуває в Сирії з осені 2015 року.
У серпні 2017 року видання "Фонтанка", яке одержало у своє розпорядження анкети більше ніж 2 тис. найманців ПВК "Вагнер", "проаналізувало, які люди у складі "групи Вагнера" йшли воювати проти України на Донбас чи неофіційно вирушали в Сирію.