США внесли до "чорного списку" 33 російські особи та компанії, пов'язані з розвідкою й обороною, зокрема ПВК "Вагнер"
Росіян і російські компанії внесено до розділу 231 закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), повідомили у Держдепі США.
33 російські фізичні і юридичні особи було внесено до розділу 231 закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA). Про це повідомила прес-служба Держдепартаменту США.
У Держдепі зазначили, що особи, які свідомо укладатимуть угоди з тими, хто потрапив під санкції, також ризикують бути занесеними до санкційного списку.
До списку потрапили приватна військова компанія "Вагнер", підприємства Міноборони РФ "Оборонлогистика" та Комсомольський-на-Амурі авіаційний завод імені Юрія Гагаріна.
Також до розділу потрапили:
- "Агентство интернет-исследований";
- ТОВ "Конкорд Менеджмент и Консалтинг";
- Concord Catering;
- Євген Пригожин;
- Михайло Бистров;
- Михайло Бурчик;
- Олександра Крилова;
- Ганна Богачова;
- Сергій Полозов;
- Марія Бовда;
- Роберт Бовда;
- Джейхун Насимі Огли Асланов;
- Вадим Подкопаєв;
- Ірина Каверзіна;
- Володимир Вєнков;
- Віктор Нетикшо;
- Борис Антонов;
- Дмитро Бадін;
- Іван Єрмаков;
- Олексій Лукашев;
- Сергій Моргачов;
- Микола Козачок;
- Павло Єршов;
- Артем Малишев;
- Олександр Осадчук;
- Олексій Потьомкін;
- Анатолій Ковальов;
- Ігор Коробов;
- Сергій Гізунов.
Окрім цього, Держдеп повідомив про санкції щодо відділу розвитку техніки Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу для участі у великих угодах із закупівлі в Росії бойових літаків Су-35 і обладнання для ракет-систем С-400.
"Розділ 231 CAATSA і сьогоднішні дії не спрямовані на підрив військового потенціалу або боєздатності будь-якої країни, а скоріше щоб нав'язувати Росії витрати через її втручання у процес виборів у США, неприйнятну поведінку на сході України та інші злоякісні дії", – повідомили у відомстві.
У Держдепі зазначили, що рішення було ухвалено у зв'язку з указом президента США Дональда Трампа від 20 вересня про санкції проти Росії, передбачені законом "Про підтримку свободи" (UFSA) від 2014 року і законом "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA).
Щодо Росії було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року, після того як Росія анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.
У 2017 році Сенат і Палата представників США ухвалили закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який, серед іншого, позбавляє американського президента права скасовувати санкції без дозволу Конгресу.
Зараз на розгляді Конгресу – законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKAA). Якщо його ухвалять, США можуть обмежити доларові розрахунки російських банків, заборонити операції з новим російським держборгом, а також зайнятися оцінюванням активів і джерел доходу президента РФ Володимира Путіна та членів його сім'ї.
21 серпня сенатор від Республіканської партії, лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл повідомив, що Конгрес США може ухвалити нові санкції проти Росії в жовтні.
За даними мінюсту США, лише за часів президента Дональда Трампа у Сполучених Штатах у межах санкцій проти РФ було заблоковано "сотні мільйонів доларів" російських активів.