Лайнер Grand Princess, на борту якого 21 інфікована коронавірусом людина, прибув у порт Окленда

За даними ЗМІ, жителі Окленда були обурені, що судно прибуло в їхнє місто
Фото: EPA

Круїзний лайнер Grand Princess, на борту якого перебуває понад 3500 осіб, зокрема 49 українців, прибув у порт американського міста Окленд. Раніше у 19 членів екіпажу та двох пасажирів діагностували коронавірусну інфекцію, і президент США Дональд Трамп був проти, щоб люди зійшли на берег.

Круїзний корабель Grand Princess, на борту якого є пасажири та члени екіпажу з коронавірусом SARS-CoV-2, 9 березня прибув у порт Окленда (штат Каліфорнія, США), повідомляє USA Today.

Лайнер із 5 березня був біля узбережжя Північної Каліфорнії.

Видання уточнило, що на борту корабля перебуває 2421 пасажир і 1113 членів екіпажу, зокрема 49 українців.

Коронавірусну інфекцію діагностували у 21 людини, із них 19 – члени екіпажу.

Висадження пасажирів, як очікують, розтягнеться на три дні, пише The Los Angeles Times.

Першими зійдуть із корабля ті, хто потребує невідкладної медичної допомоги та госпіталізації, розповів губернатор штату Каліфорнія Гевін Ньюсом. Скільки таких людей на Grand Princess, поки невідомо.

Члени екіпажу, яким не знадобиться допомога лікарів, залишаться на судні.

The Los Angeles Times уточнює, що, залежно від стану здоров'я, пасажирів помістять у регіональні медичні заклади або доправлять на карантин на дві військові бази в Каліфорнії.

Жителі Окленда обурені, що судно прибуло в їхнє місто, "а не в багатший Сан-Франциско", пише The New York Times. Ньюсом пояснював, що Окленд було обрано через логістику: поряд із містом розташований аеропорт, звідки іноземців із Grand Princess будуть доправляти на чартерних рейсах додому.

Президент США Дональд Трамп 6 березня заявив, що він хотів би, щоб хворі пасажири і члени екіпажу залишалися на судні, зазначає NPR. "Мені не потрібно, щоб кількість [хворих у США] подвоїлася через один корабель, який не є нашою помилкою", – пояснив Трамп свою позицію.

У двох пасажирів Grand Princess, які перебували на борту з 11-го до 21 лютого, виявили коронавірус, один із них помер у лікарні. Після цього судно вирішили зупинити біля берегів Каліфорнії.

Лайнер Grand Princess належить американській компанії Princess Cruise. Ця сама компанія керує судном Diamond Princess, яке через коронавірус стоїть на карантині біля берегів Японії. На Diamond Princess коронавірусом заразилися 706 пасажирів і членів екіпажу, шестеро осіб померли.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані, де проживає 11 млн осіб.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого в організації не відкинули, що вірус може спричинити пандемію.

Станом на 9 березня, за даними ВООЗ, кількість інфікованих коронавірусом у світі зросла до 109 578, 3809 осіб померли. Найбільша кількість хворих – 80 904 – у Китаї, там померли 3123 людини. У США коронавірус виявили у 213 пацієнтів, 11 людей померли.