Лавров повідомив, що з полудня 9 липня на південному заході Сирії діятиме режим припинення вогню
США та Росія взяли на себе зобов'язання забезпечити виконання домовленостей про припинення вогню на південному заході Сирії, зазначив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Президент США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін затвердили узгоджений сьогодні в Йорданії меморандум про створення зони деескалації на південному заході Сирії, де діятиме режим припинення вогню з 12.00 за сирійським часом 9 липня. Про це на зустрічі президентів у рамках саміту G20 повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"США і Росія взяли на себе зобов'язання забезпечити виконання домовленостей про припинення вогню відповідно всіма угрупованнями, які там перебувають, забезпечувати також гуманітарний доступ і налагодити контакти між опозиціонерами, які є в цьому регіоні, та моніторинговим центром, що створюють у столиці Йорданії", – сказав він.
За словами Лаврова, спочатку за безпекою навколо зони деескалації будуть слідкувати з використанням сил і засобів російської військової поліції в координації з Йорданією і США.
"У цьому документі (меморандумі. – "ГОРДОН") чітко підтверджено прихильність Росії і Сполучених Штатів суверенітету, територіальній цілісності Сирійської Республіки і резолюціям Ради Безпеки, які заклали основу для просування політичного врегулювання", – зазначив глава МЗС РФ.
Лавров повідомив, що нинішня угода не пов'язана з домовленістю про створення "зон деескалації", укладеною 4 травня в Астані Росією, Туреччиною й Іраном. У США заявляли, що створення таких зон "викликає питання".
Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди й інші сили. Значну частину держави контролюють бойовики ІДІЛ.