Лазаренко може підписати мирову угоду зі слідством – ЗМІ
У зв'язку з роботою над мировою угодою американська влада просить федерального суддю США відкласти всі поточні процедури у справі екс-прем'єра України Павла Лазаренка, повідомляє Kyiv Post.
Екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко та американські правоохоронці розробляють мирову угоду у справі про конфіскацію активів колишнього глави українського уряду. Про це повідомляє видання Kyiv Post, посилаючись на документ, який є в розпорядженні видання.
13 серпня юристи уряду США подали клопотання до федерального суду у Вашингтоні, у якому йдеться про бажання узгодити врегулювання справи Лазаренка.
У зв'язку з роботою над мировою угодою федерального суддю США просять відкласти всі поточні процедури у справі екс-прем'єра.
Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996–1997 роках. Після конфлікту із президентом Леонідом Кучмою пішов у опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.
У 1999 році його затримали в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994–1999 роках. У серпні 2006 року суд у Каліфорнії засудив його до дев'яти років тюремного ув'язнення та штрафу в розмірі $10 млн. 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на волю.
На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, включно із самим українським екс-прем'єром, а також російською компанією "Газпром" і банком EuroFed, який Лазаренко заснував у острівній державі Антигуа. Банк погодився піти на мирову з урядом США і зняв свої претензії на більшу частину грошей.
У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив цю угоду, згідно з якою $100 млн на офшорних рахунках Лазаренка було розділено між банком на Антигуа і скарбницею США. У підсумку рахунки острівного банку поповнилися на $25 млн, а рахунки уряду США – на $75 млн.
У лютому 2018 року в ГПУ заявили, що переговори про розподіл інших конфіскованих активів почнуться після завершення у США суду над Лазаренком.
Директор департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк уточнював, що екс-прем'єр "живе, як звичайна людина, і вільно переміщається".