Лідери ЄС підписали угоду про Brexit
Після того, як президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали угоду про вихід Великобританії з Європейського союзу, документ має ратифікувати Європейський парламент.
24 січня у Брюсселі президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали угоду про вихід Великобританії з Європейського союзу. Про це остання повідомила у Twitter.
"Шарль Мішель і я щойно підписали угоду про вихід Великобританії з ЄС, що відкриває шлях до її ратифікації Європейським парламентом", – написала вона.
29 січня Європарламент збереться для обговорення угоди і, як прогнозують, її ратифікації.
У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни з Євросоюзу. Це рішення тоді підтримало 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня 2019 року проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня, а 29 жовтня ЄС продовжив терміни виходу Великобританії ще на три місяці – до 31 січня 2020 року.
20 грудня Палата громад вперше підтримала угоду щодо Brexit, згідно з якою країна покине Європейський союз 31 січня 2020 року. З ЄС Британія вийде лише формально, оскільки країна втратить представництво і право голосу в органах влади Євросоюзу, але залишиться частиною єдиного економічного простору до кінця 2020 року.
9 січня 2020 року Палата громад остаточно затвердила умови Brexit і передала законопроєкт на розгляд Палати лордів. Лорди схвалили законопроєкт прем'єр-міністра Бориса Джонсона 22 січня.
23 січня законопроєкт про вихід країни із Європейського союзу підписала королева Великобританії Єлизавета II.