Lufthansa 10 січня припинила польоти в Іран на 10 днів

Літак Lufthansa 9 січня повернувся до Франкфурта
Фото: EPA

Літаки німецького авіаперевізника Lufthansa не літатимуть в Іран до 20 січня у зв'язку з "невизначеною ситуацією з безпекою".

Німецький авіаперевізник Lufthansa 10 січня скасував рейси в Іран на 10 днів. Про це повідомила пресслужба компанії, пише Zeit Online.

Lufthansa та її дочірні компанії не літатимуть в Іран до 20 січня "через невизначену ситуацію з безпекою".

8 січня Lufthansa оголошувала про припинення польотів в Іран, але, згідно з даними сайта Flightradar24, 9 січня літак Lufthansa рейсу LH600 вилетів із Франкфурта в Тегеран о 17.53 за середньоєвропейським часом, а трохи згодом, перед тим як покинути повітряний простір Румунії, розвернувся назад у бік Франкфурта. Приблизно в цей час у ЗМІ опублікували інформацію, що літак "Міжнародних авіаліній України" під Тегераном могла збити іранська ракета.

Скріншот: eurointegration.com.ua

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту перебували  167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 – України (два пасажири і дев'ять членів екіпажу), 10 – Швеції, чотири – Афганістану, три – Великобританії, три – Німеччини. Ніхто не вижив.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані називали таку версію брехнею, зазначивши, що ця інформація – частина "психологічних операцій США".

11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві зазначили, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як ідеться в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".

Президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна очікує від Ірану повного визнання провини у катастрофі і готовності до відкритого розслідування.