Лукашенко заявив, що Україна і Росія не підтримали його ініціативи щодо Донбасу
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що пропонував свою участь у гарантуванні безпеки на кордоні та організації виборів на Донбасі відповідно до мінських угод, однак його ініціативи не підтримали.
РФ і Україні треба зробити практичні кроки для закінчення війни на Донбасі. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з представниками ЗМІ, пише 14 грудня БЕЛТА.
Президент Білорусі закликав слов'ян припинити воювати між собою.
"Ми ж на одне обличчя, ми одні і ті самі люди. І я знаю українців. Я там служив, я там працював, до мене люди із заходу [України] приїжджали, працювали. Вони не вороги, вони не такі погані, як ви іноді говорите на каналах. Давно пора припинити це, вже ніхто не дивиться", – підкреслив він.
Лукашенко зазначив, що ситуація у зв'язку з війною на Донбасі погіршується з кожним роком.
"Усі бояться, що там [в Україні] буде НАТО. Я нещодавно Володимиру Володимировичу [Путіну] сказав: слухай, ми з тобою скоро будемо просити Господа, щоб там був НАТО, а не відморожені нацмени з рушницею. Ось до чого ми можемо довести", – заявив він.
Президент додав, що в майбутньому США можуть розмістити в Україні ядерні ракети, які будуть стояти під Ростовом.
"Поки не пізно, треба голову в руки взяти і не кричати ґвалтом, а щось зробити, щоб це припинити", – заявив глава держави.
На думку Лукашенка, без участі США Європа проблему війни на Донбасі не вирішить, однак це можуть зробити втрьох Росія, Україна і Білорусь, якщо відмовляться від взаємних нападів.
"Може десь щось вивести за дужки, десь щось пробачити на цьому етапі. Слухайте, німцям же пробачили – 30 мільйонів загинули – майже забули. Слава богу, цього ще в наших відносинах немає. Тож давайте робити кроки в цьому напрямку", – закликав він.
Президент Білорусі додав, що пропонував свою участь у врегулюванні конфлікту, зокрема в гарантуванні безпеки на кордоні та організації виборів відповідно до мінських угод. Однак українська та російська сторона на це не пішли.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять, зокрема, у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ).