Манафорт пропонував Януковичу розвивати концепцію антисемітизму як частини поглядів української опозиції

У листуванні Манафорт активно обговорював політичну кампанію Януковича і Партії регіонів
Фото: ЕРА

Згідно з документами американського політтехнолога Пола Манафорта, головною частиною стратегії політичної кампанії Віктора Януковича і Партії регіонів була тема антисемітизму.

Слідча група спецпрокурора Роберта Мюллера оприлюднила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці американського політтехнолога Пола Манафорта з екс-президентом України Віктором Януковичем, Партією регіонів та Опозиційним блоком, пише "Голос Америки".

Документи пов'язані зі справою Манафорта, яку розглядають у федеральному окружному суді, і належать до різних часових періодів.

Зокрема, політтехнолог в електронному листуванні активно обговорював політичну кампанію Януковича і Партії регіонів. В одному з листів політичному консультантові Теду Дівайну, який був партнером Манафорта, політтехнолог докладно розписав виступ українського політика Миколи Азарова на з'їзді Партії регіонів у 2010 році.

"Азаров виступатиме 10–12 хвилин російською мовою. Він має розкритикувати [лідера "Батьківщини" Юлію] Тимошенко за безлад, який вона залишила після себе, і презентувати виборчу платформу. [Віктор Янукович] ВФЯ виступить із 5–7-хвилинною промовою українською мовою, де має подати свою програму", – ідеться в документі.

Згідно з документами, проведення з'їзду Партії регіонів обійшлося у $565 тис. А у проекті угоди про надання консультаційних послуг уряду України фірма Devine Mulvey Longabaugh мала отримати $200 тис. за квітень і травень 2014 року.

У судових документах є лист Манафорта Януковичу, у якому політтехнолог пише: "Ми активно розвивали концепцію антисемітизму як частини [поглядів української] опозиції... Це було головною частиною нашої вашингтонської стратегії".

Політтехнолог також знав зміст запитань, які пізніше поставили на прес-конференції, присвяченій ста дням перебування Януковича на посаді президента, а також його відповіді.

30 жовтня 2017 року Манафорта і його колишнього помічника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Список злочинів, які їм інкримінують, кілька разів розширювали, він налічує десятки пунктів. За версією слідства, політтехнологи одержали "десятки мільйонів доларів" під час роботи в Україні. Із 2006-го до 2015 року вони провели через офшори більше ніж $75 млн. Манафорт нібито привласнив понад $30 млн і приховав це від влади США. Гейтс, за версією слідства, відмив більше ніж $3 млн.

4 червня 2018 року офіс Мюллера, який розслідує ймовірне втручання Росії в перебіг виборів президента США 2016 року, висунув Манафорту чергові обвинувачення. Зараз Манафорта утримують у в'язниці міста Александрія (штат Вірджинія).

У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ.