Манафорту загрожує до 80 років ув'язнення в разі визнання його провини
Проти екс-керівника передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його партнера Ріка Гейтса можуть висунути нові обвинувачення, зазначає Associated Press.
Колишнього керівника передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса можуть засудити до багаторічного тюремного терміну, якщо їх визнають винними щодо висунутих раніше обвинувачень. Про це повідомляє Associated Press.
За даними агентства, Манафорту загрожує 80 років ув'язнення, а Гейтсу – 70 років.
Також обвинувачених можуть оштрафувати на мільйони доларів.
Окрім того, проти Манафорта і Гейтса може бути висунуто нові обвинувачення, зазначає АР.
Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса обвинувачують у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами.
Сьогодні газета New York Times із посиланням на власне джерело повідомила, що Манафорту і Гейтсу запропонували здатися владі США. За інформацією телеканала CNN, вони погодилися. Манафорт прибув до офісу спеціального прокурора Роберта Мюллера у супроводі адвоката, передавав телеканал.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн.
Associated Press повідомляло, що з 2006-го до 2009 року Манафорт також таємно працював на російського мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.
Із березня до серпня 2016 року політтехнолог займався виборчою кампанією Трампа. 26 липня 2017 року федеральні агенти США вилучили документи та інші матеріали в будинку Манафорта. Обшуки проводили в межах спеціального розслідування про втручання Росії у президентські вибори у Сполучених Штатах.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі обвинувачення щодо втручання Росії у вибори у США назвали "нісенітницею".