Маргвелашвілі про Південну Осетію й Абхазію: Ці регіони було окуповано з початку 90-х років
Окупація Росією територій Південної Осетії й Абхазії була історичною несправедливістю і покаранням для грузинської нації "за прагнення до ідеалів свободи і незалежності", уважає президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.
Росія окупувала Південну Осетію й Абхазію не у 2008 році, а в перші роки після розпаду Радянського Союзу, сказав президент Грузії Георгій Маргвелашвілі в інтерв'ю "Немецкой волне".
Він заявив, що окупація була історичною несправедливістю і "своєрідним покаранням для моєї нації за прагнення до ідеалів свободи і незалежності".
"Окупація цих територій насправді сталася не у 2008 році, коли російські збройні сили вторглися на територію Грузії. Вона сталася на початку 90-х, у перші роки після розпаду Радянського Союзу, коли 26 років тому Грузія стала на шлях незалежності. Від початку 90-х тут відбувалося те, що зараз прийнято називати "гібридною війною". Це те, що дуже добре знайоме європейській аудиторії, те, що відбувається на сході України, коли російські військові інтереси насаджують не за допомогою регулярної армії, а методами "гібридної війни". Тобто ці регіони було окуповано з початку 90-х років. У 2008-му ця окупація продовжилася, коли російські збройні сили вторглися і зайняли регіон, а через два тижні було оголошено про незалежність так званих держав", – зазначив він.
Маргвелашвілі сказав, що в Росії "періоди агресивного розвитку чергуються з конструктивнішими періодами".
"Тому будь-яка країна, яка має справу з Росією, особливо в нашому проблемному регіоні, має поводитися вкрай обережно, щоб не піддаватися на провокації і зберегти мир із нашим північним сусідом, який є великою військовою та ядерною державою. Бути обережним означає поводитися вкрай обережно й уникати всіляких конфліктів із Російською Федерацією. Ми маємо дочекатися історичного моменту, коли зможемо відновити нашу державність і суверенітет", – підкреслив він.
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південно-осетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії. Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.