Маск і ще понад 2,4 тис. учених відмовилися розробляти бойових роботів
Американський інноватор Ілон Маск опинився серед людей, які підписали зобов'язання не розробляти автономні бойові системи.
Під час Міжнародної конференції з питань штучного інтелекту у Стокгольмі понад 160 організацій із 36 країн і понад 2400 людей із 90 держав підписалися під зобов'язанням утримуватися від роботи над автономними бойовими системами. Документ склав Future of Life Insitute. Він опублікував його 18 липня.
Серед тих, хто підписав зобов'язання, – компанія DeepMind, що належить Google, Університетський коледж Лондона, Фонд Xprize, Європейська асоціація штучного інтелекту, Шведське товариство штучного інтелекту, американський інноватор Ілон Маск, автор книги про штучний інтелект Стюарт Рассел та інші вчені, які працюють у сфері створення штучного інтелекту.
"Ми, ті, що нижче підписалися, уважаємо, що рішення позбавити людину життя ніколи не може ухвалювати машина", – ідеться в документі.
На думку підписантів, використання летальної автономної зброї, яка може вибирати цілі без втручання людини, "матиме дестабілізаційний вплив як на держави, так і на людей".
"Закликаємо уряди ухвалити міжнародне право, яке забороняло б існування автономних бойових систем... Ми ніколи не будемо брати участь у розробленні, виробництві, торгівлі або використанні смертоносних автономних бойових систем або підтримувати їх. Ми закликаємо технологічні компанії, організації, політичних і громадських лідерів, законодавців і всіх людей приєднатися до нас", – підкреслено в документі.
Незалежно від цієї ініціативи, 26 країн (Алжир, Аргентина, Австрія, Болівія, Бразилія, Ватикан, Венесуела, Гана, Гватемала, Джібуті, Еквадор, Єгипет, Зімбабве, Ірак, Китай, Колумбія, Коста-Рика, Куба, Мексика, Нікарагуа, Панама, Пакистан, Перу, Палестина, Уганда й Чилі) закликали світову спільноту ввести глобальну заборону на створення смертоносних автономних бойових систем.