Медведєв запропонував продовжити дію антисанкцій до кінця 2018 року
Заборона на постачання в Росію продуктів харчування з-за кордону необхідна для захисту національних інтересів, заявив глава уряду країни Дмитро Медведєв.
Уряд Росії пропонує продовжити дію ембарго на постачання товарів з-за кордону до 31 грудня 2018 року. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, повідомляє прес-служба російського кабміну.
Він нагадав, що 28 червня Європейський союз ухвалив офіційне рішення про продовження антиросійських санкцій.
"На жаль, наші європейські партнери продовжують цю неконструктивну лінію щодо нашої держави. Учергове політика бере гору над економікою і за великим рахунком – над здоровим глуздом. У цій ситуації ми, природно, будемо реагувати адекватно. Тому уряд внесе пропозицію президенту про те, щоб продовжити дію відповідних заходів ще на один рік – до 31 грудня 2018 року", – сказав Медведєв, підкресливши, що вже обговорював це питання з главою Кремля Володимиром Путіним.
На думку прем'єра, ембарго необхідне для того, щоб захистити національні інтереси РФ, а також для підтримання аграрного сектору.
Після анексії Криму РФ і початку бойових дій на Донбасі навесні 2014 року ЄС у кілька етапів увів економічні санкції проти Росії.
У відповідь у серпні 2014 року Росія на рік заборонила ввезення продуктів із країн, які приєдналися до санкційного тиску на неї. У червні 2015-го російський уряд затвердив продовження ембарго до 5 серпня 2016 року, у червні 2016-го продовжив його ще на півтора року.
Під заборону потрапили продукти із західних країн, передусім із держав Євросоюзу. Із 2015 року їжу, яка потрапляє до РФ в обхід ембарго, показово знищують.
У квітні 2017 року Путін заявив, що Росія збереже продовольче ембарго до скасування санкцій Заходу і що заборона на імпорт "явно допомагає" економіці його країни.