Меркель у новорічному зверненні нагадала, що очолює уряд Німеччини останній строк

Меркель записала новорічне звернення
Фото: ЕРА

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що має намір спрямувати всю свою владу на виконання Німеччиною зобов'язань по захисту клімату.

У своєму новорічному зверненні до нації канцлерка Німеччини Ангела Меркель нагадала про глобальне потепління й загрози, які йдуть від нього. Про це повідомляє "Немецкая волна".

"Нашим дітям і онукам доведеться жити з наслідками діяльності чи бездіяльності нинішнього покоління", – сказала Меркель. Вона має намір "спрямувати всю свою владу" на виконання Німеччиною зобов'язань по захисту клімату.

Канцлерка Німеччини також підкреслила, що техніка в цифрову епоху має служити людям, "а не навпаки".

Меркель, яка очолює уряд Німеччини із 2005 року, у зверненні сказала, що це її четвертий за рахунком строк як канцлера і він буде останнім, пише Associated Press.

4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, яка передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.

Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна. У списку, який оприлюднили на сайті ООН, є США, проте у 2017 році вони офіційно повідомили про вихід з угоди.

Паризька хартія передбачає: обмеження викидів парникових газів до рівня, коли їх будуть повністю поглинати рослини й океани, до кінця поточного сторіччя; уповільнення зростання середньорічної температури, щоб вона не перевищувала більш ніж на два градуси середньорічної температури планети в доіндустріальні часи; створення фонду, за допомогою якого багаті країни будуть допомагати бідним переходити на чистіші види енергії.

Регулювати вжиті заходи мають розпочати з 2020 року.

15 грудня в Мадриді завершилася кліматична конференція ООН. Делегати дійшли згоди в головному питанні стосовно посилення глобальних заходів для стримування кількості викидів парникових газів.