"Жителі не хочуть, щоб стояв цей пам'ятник". У Празі хочуть запропонувати Росії забрати скульптуру Конєва
Голова райадміністрації у Празі Ондржей Коларж заявив, що не вбачає сенсу витрачати гроші на пам'ятник радянському воєначальнику Іванові Конєву, якого жителі міста не хочуть бачити.
Голова адміністрації району столиці Чехії Прага-6 Ондржей Коларж має намір запропонувати РФ перенести на територію її посольства, тобто російську, встановлений у місті пам'ятник радянському маршалу Іванові Конєву, який нещодавно вкотре облили фарбою.
Про це він повідомив "Радіо Прага" 23 серпня.
"Ми готуємо лист у посольство, в якому закликаємо їх до переговорів і повторимо нашу пропозицію, зроблену ще два з половиною роки тому, щоб вони перенесли пам'ятник маршалу Конєву на територію посольства, тобто на територію РФ. Не думаю, що хтось із чеських громадян буде настільки відчайдушним, що почне лазити через паркан російського посольства й обливати маршала Конєва фарбою на території іншої держави. Конєв де-факто залишився б у Празі-6, тому що посольство РФ розташоване в цьому районі", – сказав Коларж.
Він зазначив, що, "якщо росіяни не погодяться", переговори вестимуть із такими суб'єктами, як Військово-історичний інститут і музей тоталітаризму, який може з'явитися у Празі.
Радіостанція підкреслює, що пам'ятник неодноразово ставав ціллю вандалів через негативне ставлення пражан до радянського воєначальника, причетного до збройного придушення антирадянських виступів, що дістали назву Празька весна у серпні 1968 року.
Нещодавно на пам'ятнику з'явилися нові написи: "Ні кривавому маршалу! Не забудемо".
"Те, що відбувається, однозначно вказує на те, що жителі Праги-6 не хочуть, щоб тут стояв цей пам'ятник... Моя особиста думка: напис, що з'явився на пам'ятнику, правдиво свідчить про людину, яку там зображено. Це доповнюють і інформаційні таблички, які ми там розмістили. Крім того, я не бачу сенсу витрачати гроші жителів Праги-6 на щось, чого вони не хочуть у себе бачити", – заявив Коларж.
23 серпня у МЗС РФ закликали Прагу "покласти край таким провокаційним витівкам, розшукати і покарати вандалів, а також надати пам'ятнику належний вигляд, забезпечивши його збереження в майбутньому".
Із січня до серпня 1968 року у Чехословаччині проводили реформи, що дістали назву Празька весна. Щоб зупинити зміни у країні, в ніч на 21 серпня 1968-го війська Радянського Союзу і кількох його союзників – Польщі, НДР, Угорщини і Болгарії – почали вторгнення в Чехословаччину. У Празі та інших містах відбулися протести, які переросли у заворушення. Жертвами сутичок стало понад 100 осіб.
У 2018 році Чехія визнала події вторгненням та окупацією.