"Суд" у Криму ухвалив вирок громадянину України за те, що він облив фарбою пам'ятник військовим РФ, які брали участь в окупації півострова
Громадянин України Максим Сокуренко в "суді" заявив, що не визнає факту "входження Криму до складу Російської Федерації", ідеться у вироку. Кримська правозахисна група вважає рішення суду політично вмотивованим.
Окупанти у Криму засудили громадянина України Максима Сокурова до шести місяців колонії-поселення за те, що він у Сімферополі облив фарбою пам'ятник російським військовим, які у формі без розпізнавальних знаків брали участь в окупації півострова у 2014 році. Про це повідомила Кримська правозахисна група, у розпорядженні якої є рішення "суду".
Вирок ухвалили 17 квітня 2019 року, але інформацію про це правозахисники одержали тільки зараз.
"Суд" заявив, що українець винен у вандалізмі (ч. 2 ст. 214 Кримінального кодексу РФ).
"Строк покарання обчислювати від дня оголошення вироку – 17 квітня 2019 року. Зарахувати у строк позбавлення волі час тримання під вартою із 28 січня 2019 року від дня набуття вироком чинності включно, із розрахунку... один день тримання під вартою за два дні відбування покарання в колонії-поселенні", – ідеться в документі.
У вироку також ідеться, що Сокуренко не визнав своєї провини і під час судового засідання заявив про відмову отримувати російський паспорт.
"Сокуренко є громадянином України, не визнає факту входження Криму до складу Російської Федерації за підсумками референдуму 16 березня 2014 року, а також уважає незаконною державну символіку РФ на території Республіки Крим. Для висловлення своєї громадянської позиції, із метою залучення уваги чинної влади, облив пам'ятник солдатам і офіцерам російської армії", – зазначено у вироку.
Кримська правозахисна група вважає рішення "суду" політично мотивованим, оскільки громадянина України було позбавлено волі за невизнання анексованого Криму територією Росії.
Сокуренка затримали 28 січня 2019 року.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники із Human Rights Watch.