Мін'юст РФ надіслав дев'яти ЗМІ попередження про можливість визнання їх іноземними агентами
Міністерство юстиції РФ надіслало повідомлення про можливе визнання іноземними агентами виданням "Голос Америки", "Кавказ.Реалии", "Крим.Реалії", "Сибирь.Реалии", "IdeL.Реалии", телеканалу "Настоящее время", "Радио Свободная Европа/Радио Свобода", Azatliq Radiosi і проекту "Фактограф".
Міністерство юстиції РФ надіслало повідомлення дев'яти ЗМІ про можливість занесення їх до списку іноземних агентів. Про це інформує "Интерфакс" із посиланням на повідомлення відомства.
15 та 16 листопада відповідні повідомлення було надіслано на адресу "Голоса Америки", "Кавказ.Реалии", "Крим.Реалії", "Сибирь.Реалии", регіонального проекту "IdeL.Реалии", телеканала "Настоящее время", "Радио Свободная Европа/Радио Свобода (РСЕ/РС)", татаро-башкирської служби "Радио Свобода" (Azatliq Radiosi) і проекту "Фактограф".
"Настоящее время" опублікувало отриманий із мін'юсту Росії лист, у якому йдеться, що діяльність організації може бути обмежено.
15 листопада депутати Державної думи РФ схвалили поправки до російського законодавства, які дадуть змогу визнавати закордонні ЗМІ іноземними агентами.
Віце-спікер Держдуми Петро Толстой перед голосуванням нагадав, що ці поправки — вимушений захід у відповідь, адже у США від російського каналу Russia Today вимагали отримати статус іноземного агента.
Поняття "іноземний агент" регулюють ухвалені у 2012 році поправки до низки російських законів. Таким агентом вважають некомерційну організацію, яка одержує кошти від іноземних держав, організацій і громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території РФ. Іноземні агенти мають реєструватися в мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях. Їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту, також вони мають звітувати владі про свою діяльність.
Мін'юст США зобов'язав телеканал RT зареєструватися іноземним агентом. 9 листопада головний редактор телеканала Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today "підкориться" вимозі міністерства юстиції США.
Як зазначало Yahoo News, реєстрація іноземним агентом не означає припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подавання фінансових звітів філії, а вироблені ним програми має бути марковано як пропаганду іноземного уряду.
1 жовтня Симоньян говорила, що через тиск влади телеканал Russia Today може припинити мовлення у США.
Спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявляла, що відомство планує вжити заходів у відповідь щодо американських ЗМІ, які працюють у Росії, якщо у США будуть продовжувати тиск на російський телеканал Russia Today.
Депутат Держдуми, заступник керівника фракції "Единой России" Андрій Ісаєв заявив, що у РФ під дію закону про ЗМІ – іноземних агентів можуть потрапити "Радио Свобода", "Немецкая волна", CNN та "Голос Америки".