Мін'юст США закрив кримінальну справу проти ексрадника Трампа з нацбезпеки Флінна
Генерал Майкл Флінн 2017 року визнав себе винним у дезінформуванні влади про контакти з російським послом Сергієм Кисляком, які відбувалися за вказівкою штабу тодішнього кандидата у президенти США Дональда Трампа. Прокуратура спочатку просила засудити Флінна до шести місяців в'язниці, однак 7 травня 2020 року всі обвинувачення було знято.
Міністерство юстиції США 7 травня припинило кримінальне переслідування колишнього радника президента Дональда Трампа з національної безпеки генерала Майкла Флінна, одного з перших чиновників, притягнутих до розслідування ймовірної змови між Росією та виборчою кампанією Трампа 2016 року. Про це повідомило агентство Reuters.
Три місяці тому глава мін'юсту Вільям Барр доручив прокурору Джеффрі Дженсену переглянути справу Флінна. Той дійшов висновку, що найсправедливішим рішенням буде відкликати всі обвинувачення.
У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна із представниками російської влади. Зокрема, ішлося про телефонні дзвінки Флінна тодішньому послу Росії у США Сергієві Кисляку. У день введення додаткових санкцій щодо Кремля 29 грудня 2016 року було зафіксовано п'ять телефонних розмов радника та Кисляка.
Флінна звільнили з посади радника за 24 дні після призначення Трампа, у лютому 2017 року. Причиною його звільнення в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
30 листопада 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер висунув проти генерала обвинувачення за двома епізодами дезінформування ФБР щодо контактів із Кисляком. 1 грудня 2017-го Флінн визнав себе винним та оголосив, що йде на угоду зі слідством. Ексрадник стверджував, що вступив у контакт із Кисляком за вказівкою штабу Трампа.
Обвинувачення просило для Флінна ув'язнення на строк до пів року, захист виступав за призначення йому умовного строку і громадських робіт. Засідання суду у Вашингтоні у цій справі відклали на невизначений строк.
На початку 2020 року Флінн заявив, що відкликає визнання провини в обмані ФБР і розриває угоду з правосуддям. Трамп 15 березня повідомив, що розглядає можливість помилування свого колишнього радника.