МЗС Білорусі про посла РФ: Абсолютно не бачить різниці між федеральним округом і незалежною державою
Дипломатичний скандал виник після коментарів посла Росії Михайла Бабича щодо послання президента Білорусі Олександра Лукашенка – коли Бабич заявив, що слова лідера Білорусі щодо зміни вартості будівництва БілАЕС "безпідставні".
У міністерстві закордонних справ Білорусі звинуватили російського посла в Мінську Михайла Бабича у прагненні "зруйнувати тісні і дружні відносини двох братніх народів" через коментарі дипломата щодо вартості будівництва Білоруської атомної електростанції (БілАЕС). Про це повідомляють у коментарі інформаційному порталу TUT.BY 19 квітня, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства Білорусі.
"Пан посол абсолютно не бачить жодної різниці між російським федеральним округом, де, як нам розповідали, він любив роздавати моралі наліво і направо, і незалежною державою. Хоча в посланні президент Білорусі абсолютно чітко і зрозуміло висловився щодо незалежності нашої держави і скептичного, м'яко кажучи, ставлення до нашої багатовікової історії з боку окремих іноземних політиків... Протягом довгого часу багато зовнішніх сил безуспішно намагалися зруйнувати тісні і дружні відносини двох братніх народів. Так от: те, що не вдалося цим зовнішнім силам протягом кількох останніх десятиліть, успішно й ефективно вдається панові Бабичу буквально за кілька місяців", – ідеться в заяві.
19 квітня, виступаючи з традиційним посланням до народу і парламенту Білорусі, Лукашенко заявив, що вартість будівництва БілАЕС може становити приблизно $7 млрд замість $10 млрд, які передбачено кредитною угодою Москви і Мінська.
Зі свого боку, посол Бабич 19 квітня в інтерв'ю "Спутнику" вказав, що Лукашенка ввели в оману – російська сторона ніколи не озвучувала Мінську кінцевої вартості БілАЕС, – і назвав слова білоруського президента "безпідставними".
Білоруська (Островецька) атомна електростанція – АЕС, яку будують на території Білорусі за проектом АЕС-2006 спільно з російським "Атомбудекспортом". Кінцеву вартість БілАЕС оцінювали в $10–11 млрд. Заплановано, що перший блок запрацює 2020 року, другий – 2021 року.