На цьому саміті НАТО Україна одержала все, що було заплановано – політолог Джердж
Представники України та НАТО на саміті Альянсу обговорили питання регіональної безпеки та військового співробітництва, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" голова громадської ради "Україна – НАТО", кандидат політичних наук Сергій Джердж.
На саміті НАТО в Брюсселі представники України вирішили всі поставлені перед ними завдання, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова громадської ради "Україна – НАТО", кандидат політичних наук Сергій Джердж.
"На цьому саміті НАТО Україна одержала все, що було заплановано. Ми взяли участь в саміті, незважаючи на позицію Угорщини. Нам вдалося звернути увагу на питання регіональної безпеки – війну з РФ, анексію Криму та безпеку в Чорному морі. Ми обговорили посилення наших військових можливостей, їх розвиток, участь наших військовослужбовців у спільних навчаннях, надання матеріально-технічної допомоги тощо. Також у своїй декларації НАТО підтвердив, що в майбутньому Україна стане членом Альянсу", – сказав Джердж.
За його словами, Альянс почав здійснювати серйозніший тиск на РФ.
"Крім цього, в НАТО почали чіткіше формулювати свою позицію щодо Росії. Адже Москва готувала військовий переворот у Чорногорії, яка є членом Альянсу. Також дуже важливо, що НАТО дало зрозуміти – РФ повинна вивести свої війська з України, Грузії та Молдови. Пролунав заклик звільнити українських політв'язнів. Тобто Альянс посилює тиск на Росію", – підкреслив співрозмовник.
На його думку, критика президента США Дональда Трампа щодо НАТО не приведе до виходу Сполучених Штатів з Альянсу.
"Протягом майже 70 років існування НАТО між її членами складалися різні відносини. І з усіх дискусій і суперечок Альянс виходив лише сильнішим. Заяви Трампа у притаманному йому форматі – це новий стиль, який він приніс у політику. Він ніколи не був професійним політиком. Те, що країни повинні витрачати на безпеку 2% від свого ВВП, серед військовослужбовців вже давно обговорюють. Це рекомендоване число ще від моменту утворення НАТО. Проте з низки причин багато країн Альянсу зменшило ці витрати. До російсько-української війни це взагалі було тенденцією. Але тепер ситуація змінилася. А щодо висловлювань Трампа, то багато з них виникає в нього спонтанно. І, незважаючи на всі його заяви про НАТО, США ніколи не вийдуть з Альянсу. І американці, і європейці розуміють, що потрібні одне одному", – резюмував Джердж.
Саміт НАТО триває 11–12 липня в Брюсселі.
11 липня члени блоку ухвалили декларацію, в якій підтвердили євроатлантичні прагнення Києва. У документі йдеться, що НАТО високо цінує участь України в міжнародних операціях для гарантування безпеки та стабільності в євроатлантичному регіоні та поза його межами.
Президент України Петро Порошенко після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Брюсселі повідомив, що обговорив з американським колегою українські реформи, газопровід "Північний потік – 2" та заплановану на 16 липня зустріч Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним.
Також український лідер заявив про вдалі переговори з низкою країн – учасниць НАТО щодо військово-технічного співробітництва.