Навального викликали для складання протоколів за відмову видаляти з інтернету фільм "Він вам не Дімон"
За словами російського опозиціонера Олексія Навального, бізнесмен Алішер Усманов і фонд "Соцгоспроект" вимагають видалити з YouTube фільм "Він вам не Дімон", а бізнесмен Сергій Михайлов вимагає видалення інформації про те, що президент Росії Володимир Путін дарував йому годинник.
На російського опозиційного політика Олексія Навального планують скласти три протоколи за невиконання рішень про видалення з інтернету "відомостей, які ганьблять" позивачів, йому надійшла повістка з викликом до пристава-виконавця. Про це Навальний повідомив у блозі.
За його словами, бізнесмен Алішер Усманов і фонд "Соцгоспроект" вимагають видалити з YouTube фільм "Він вам не Дімон", а бізнесмен Сергій Михайлов, відомий як Михась, вимагає видалити інформацію про те, що президент Росії Володимир Путін дарував йому годинник.
"І от служба судових приставів, забезпечуючи права та свободи цих чудових громадян, повідомила, що завтра складе на мене протоколи, які потім передасть до суду, а суд і посадити може. Ну, з моїм досвідом спілкування із судами не сумніваюся: посадять", – написав Навальний.
Російський опозиціонер зазначив, що невиконання вимоги суду видалити з інтернету інформацію можуть карати штрафом до 25 тис. руб., арештом до 10 діб або обов'язковими роботами.
У розслідуванні Навального "Він вам не Дімон" ішлося, що фонд "Соцгоспроект", який очолює однокурсник прем'єра РФ Дмитра Медведєва, отримав у подарунок від Усманова земельну ділянку із садибою в селі Знам'янське на Рубльовському шосе вартістю 5 млрд руб. (більше ніж $86,3 млн).
11 квітня Усманов повідомив, що подасть до суду на Навального, оскільки той "перейшов червону межу".
31 травня Люблінський суд міста Москви за позовом Усманова визнав такими, що його ганьблять, відомості з фільму Навального "Він вам не Дімон" про Медведєва.
У відповідь на рішення суду Навальний відмовився видаляти відео. "Спішу падаю. Це абсолютно неможливо", – написав він.
Усманов зі статками $14 млрд посідає п'яте місце у списку найбагатших бізнесменів Росії за версією Bloomberg. Він – найбільший акціонер холдингу USM Holdings, який контролює компанії "Металоінвест", "Мегафон", Mail.Ru. Також Усманову належать видавничий дім "Коммерсантъ", 30% акцій лондонського "Арсеналу" та інші активи.