"Не створювали загрози". МЗС РФ відповіло на заяви США та Великобританії про випробування Росією космічної зброї
23 липня Вашингтон і Лондон звинуватили Росію у випробуванні космічної зброї, яке загрожувало супутникам. 24 липня МЗС РФ заявило, що норм та принципів міжнародного права не порушували.
24 липня МЗС Росії опублікувало спростування у зв'язку з оприлюдненими 23 липня заявами США та Великобританії про випробування РФ космічної зброї.
Глава оперативної діяльності космічних сил США Джон Реймонд заявив, що Росія 15 липня провела маневри поблизу американського урядового супутника і це наразило на ризик космічні об'єкти США та їхніх союзників. Американські військові розцінили інцидент як "неруйнівний тест" нового виду озброєнь.
Про загрозу російських випробувань для мирного використання космосу заявив голова космічного управління Британії Гарві Сміт, повідомляло 23 липня агентство Reuters.
У МЗС РФ розцінили слова офіційних осіб США та Великобританії як "черговий антиросійський випад" і "частину ініційованої Вашингтоном цілеспрямованої інформаційної кампанії з дискредитації російської космічної діяльності" та російських "мирних ініціатив щодо запобігання гонці озброєнь у космічному просторі".
"Американські та британські представники знову намагаються подати ситуацію у спотвореному вигляді, із тим щоб відвернути увагу міжнародної громадськості від реальних загроз у космосі, виправдати вживані ними кроки щодо розміщення зброї в космічному просторі й домогтися виділення додаткового фінансування під це. Вони, природно, мовчать про власні зусилля у сфері військового космосу", – ідеться в заяві російських дипломатів.
Вони підкреслили, що "проведені міноборони Росії 15 липня випробування не створювали загрози для інших космічних об'єктів і, головне, не порушували жодних норм і принципів міжнародного права".
"Російський "супутник-інспектор" провів перевірку із близької відстані російського космічного апарата з використанням спеціалізованої апаратури малого космічного апарата. У підсумку одержали цінну інформацію про технічний стан інспектованого об'єкта, яку передали на наземні засоби управління", – стверджують у МЗС РФ.
2017 року в Пентагоні заявили, що у РФ вивчають нові види озброєння, які в перспективі поставлять під загрозу американські супутники. 2018-го глава розвідувального управління міністерства оборони США Роберт Ешлі попереджав, що Росія і Китай розробляють технологію, яка дасть змогу перехоплювати супутники як із землі, так і на орбіті, що може в найближчому майбутньому позбавити США лідерства в космосі.