"Нещасна дитина, якій дісталися жадібні безсовісні батьки". Навальний розкритикував Плющенка за ролик із сином на підтримку поправок до конституції

Плющенко – Навальному: Мені соромно жити з тобою в одній країні!
Фото: plushenkoofficial / Instagram

Після того, як відео за участю російського фігуриста Євгена Плющенка, який закликає взяти участь у голосуванні за поправки до конституції Росії, викликало критику опозиціонера Олексія Навального, фігурист запропонував політику "по-чоловічому" обговорити питання про голосування.

Російський фігурист Євген Плющенко 15 червня у своєму Instagram оприлюднив відео, в якому разом із дружиною Яною Рудковською і сином закликає росіян узяти участь у голосуванні за поправки до конституції, запланованому із 25 червня до 1 липня.

У ролику Рудковська пояснює синові, що конституція – це "основний закон країни, який захищає наші права". На що хлопчик запитує, чи може він з огляду на це не йти на тренування, а покликати друзів у гості. "Твій син хоче внести поправки в конституцію", – говорить Рудковська чоловікові.

У підписі до відео фігурист зазначає, що жителі Москви можуть брати участь у голосуванні онлайн.

"Нещасна дитина, якій дісталися жадібні безсовісні батьки", – написав у коментарях Навальний.

"Кумедно, звісно, від тебе чути про совість. Про яке громадянське суспільство можна говорити, якщо голосувати дозволено тільки за тебе, а коли не за тебе, то за твоєю вказівкою? Кожна людина може говорити про свою позицію прямо. До чужого рота ти свої не приставиш ворота. Мені соромно жити з тобою в одній країні! Якщо в тебе є питання до мене – готовий по-чоловічому поговорити. Сподіваюся, не засциш?" – написав Плющенко у сторіз.

Фото: Тут Шепелин / Twitter

Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає обнулення президентських строків Володимира Путіна, призначено на 1 липня 2020 року.

20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили у першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, пропонують унеможливити обіймати пост глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з поста президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.

Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення узгодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".

Частина експертів вважає, що так російський лідер намагається розв'язати проблему збереження влади після 2024 року, коли закінчується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.