"Маску можна приспустити, нічого страшного немає". У російському Центрвиборчкомі розповіли, як відбуватиметься голосування за поправки до Конституції
У Росії виборці під час голосування за зміни до Конституції не віддаватимуть своїх паспортів у руки членам комісій. Їм потрібно буде перевірити дані документів із відстані двох метрів.
У Росії на виборчих дільницях під час голосування за зміни до Конституції всім вимірюватимуть температуру. Про це 2 червня повідомила глава російського Центрвиборчкому Елла Памфілова під час брифінгу.
За її словами, якщо людина прийде з температурою, то для неї буде передбачено спеціальне приміщення для голосування. Такого виборця супроводжуватимуть туди і викликатимуть швидку допомогу, але він зможе проголосувати у переносну скриньку.
Також вона повідомила, що виборці не віддаватимуть своїх паспортів у руки членам комісій.
"Йому (виборцю) не треба віддавати паспорт. На відстані двох метрів він може відкрити паспорт і показати його. На цій відстані всі дані видно. Маску може приспустити на цей час, нічого страшного немає", – підкреслила вона.
20 січня 2020 року президент Росії Володимир Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують унеможливити обіймати пост глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після відставки з поста президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради "з метою забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади".
Група експертів вважає, що у такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.
4 лютого Путін говорив, що поправки в конституцію вносять не для продовження його повноважень.
10 березня з пропозицією обнулити президентські строки Путіна або повністю прибрати з конституції обмеження кількості строків виступила депутатка від "Единой России" Валентина Терешкова. Пізніше в Держдумі Путін виступив проти повного виключення з конституції норми про обмеження кількості президентських строків, але підтримав обнулення своїх строків за умови, що Конституційний суд РФ визнає поправку такою, що не суперечить основному закону. Держдума РФ підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна.
1 червня Путін підтримав пропозицію Памфілової провести загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ 1 липня.