Попри газову директиву ЄС будівництво "Північного потоку – 2" триває – Nord Stream 2
За словами офіційного представника компанії Nord Stream 2 Єнса Мюллера, поправки, внесені Радою Європейського союзу до газової директиви, не змінюють правових меж будівництва "Північного потоку – 2", проект реалізують за графіком і за підтримки інвесторів.
Офіційний представник компанії Nord Stream 2 Єнс Мюллер заявив 15 квітня ТАСС, що реалізація проекту "Північний потік – 2" триває попри затвердження нової газової директиви ЄС, яка регулюватиме роботу газопроводів із третіх країн.
Nord Stream 2 – компанія-оператор проекту "Північний потік – 2".
За словами Мюллера, поправки, внесені Радою Європейського союзу до газової директиви, не змінюють правових меж будівництва "Північного потоку – 2", а реалізація проекту триває за графіком і за підтримки фінансових інвесторів.
15 квітня Рада Євросоюзу затвердила проект поправок до газової директиви, яка регулюватиме роботу морських газопроводів із третіх країн у Європі. Схвалення Радою ЄС було останнім кроком в ухваленні правил, що регулюють внутрішній газовий ринок Європейського союзу.
Газову директиву Європарламент ухвалив 4 квітня. Згідно з нею, нові і вже чинні морські газопроводи з країн, що не входять до ЄС (зокрема "Північний потік – 2"), мають відповідати правилам, які зараз поширюються на внутрішні трубопроводи.
Директива має посилити енергетичну безпеку на Європейському континенті.
Після офіційного схвалення міністрами Євросоюзу директиву буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС, і вона набуде чинності за 20 днів. У держав – членів ЄС буде дев'ять місяців, щоб узгодити своє національне законодавство із цією директивою.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.