Німеччина, Франція, Великобританія і США вимагають притягнути Асада до відповідальності за злочини в Сирії

Асад обіймає посаду президента Сирії з липня 2000 року
Фото: ЕРА

Сирійські біженці мають дістати можливість спокійно повернутися додому, не побоюючись переслідувань із боку режиму президента Башара Асада, ідеться у спільній заяві Німеччини, Франції, Великобританії і США.

Режим президента Сирії Башара Асада треба притягнути до відповідальності за злочини, які призвели до потоку біженців. Про це йдеться в опублікованій 15 березня на сайті МЗС ФРН спільній заяві Німеччини, Франції, Великобританії і США.

Документ з'явився з нагоди дев'ятиріччя початку збройного конфлікту в Сирії.

"Ми, як основний донор гуманітарної допомоги з початку війни, будемо надалі надавати гуманітарну допомогу сирійському народові, у тому числі шляхом невідкладних транскордонних заходів із надання допомоги, і вимагаємо від усіх сторін, зокрема сирійського режиму та його прихильників, забезпечити безпечний, безперешкодний та постійний доступ до гуманітарної допомоги для всіх нужденних у Сирії. Однак ми не будемо розглядати будь-яку підтримку відновлення, поки не розпочнеться незворотний, надійний, істотний та справжній політичний процес", – ідеться в заяві.

Підписанти вважають, що сирійські біженці повинні мати можливість безпечно і добровільно повернутися додому, не побоюючись арештів, порушень прав людини і вербування.

"Однак сирійський режим усе ще заважає їм. Ми продовжуватимемо вимагати, щоб режим Асада відповідав за злочини, які він здійснив, і будемо продовжувати докладати зусиль для того, щоб відповідальні за злочини проти людства, військові злочини та інші травми та зловживання були визначені та понесли відповідальність", – ідеться в документі.

Представники чотирьох країн також зазначили, що "всі громадяни Сирії, включаючи переселенців та біженців, повинні мати можливість брати участь у вільних та чесних виборах під наглядом ООН".

Асад обіймає посаду президента Сирії з липня 2000 року.

Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях у різний час брали участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", а також збройні сили РФ, США, Ірану та Туреччини.

Кількість сирійських біженців обчислюють сотнями тисяч.

13 квітня в Сирії мали відбутися парламентські вибори, але Асад своїм указом переніс їх на 20 травня, пославшись на ситуацію з коронавірусом.