Німеччина вимагає продовження транзиту російського газу через Україну – спікер уряду ФРН
Тему газопроводу в Німеччині вважають економічною, але з політичним та геополітичним підтекстом, зазначив прессекретар уряду ФРН Штеффен Зайберт.
Німеччина вимагає продовження транзиту російського газу в Європу через Україну. Про це 17 червня на брифінгу в Берліні заявив прессекретар уряду Німеччини Штеффен Зайберт, повідомляє "Укрінформ".
"Із нашої точки зору, продовження ролі України як транзитної держави є необхідністю. Ми цього вимагаємо. У наших абсолютних інтересах, і це є нашою вимогою, щоб транзит був і надалі можливим", – сказав він.
Спікер зазначив, що Німеччина активно підтримує переговори про продовження транзиту, які ведуть між Україною, Росією та Європейським союзом.
Зайберт не заперечив, що 18 червня тему транзиту газу буде порушено на зустрічі Меркель із президентом України Володимиром Зеленським.
Тему газопроводу в Німеччині вважають економічною, але з "політичним і геополітичним підтекстом", підкреслив спікер німецького уряду.
За словами заступниці міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, Україна попередила Євросоюз про можливу газову кризу на початку 2020 року, пов'язану з відсутністю договору про транзит російського газу через українську газотранспортну систему.
21 січня 2019 року у Брюсселі відбувалися тристоронні переговори України, Росії та Єврокомісії про продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. На переговорах обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, коли спливає чинний транзитний контракт. Глава "Газпрому" Олексій Міллер висунув пропозицію щодо пролонгації договору про транзит газу 2009 року.
У НАК "Нафтогаз" заявили, що мають намір запропонувати Росії принципово новий контракт, згідно з яким РФ транспортуватиме в ЄС через Україну 60 млрд м&³3; газу щорічно протягом 10 років.
Новий раунд переговорів мав відбутися у травні, проте потім у російському уряді повідомили, що він може відбутися у вересні або жовтні 2019 року.
13 червня міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив після переговорів із віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем, що дату чергової тристоронньої зустрічі у форматі Росія – Україна – Єврокомісія буде визначено у другій половині вересня, "щоб дочекатися парламентських виборів та призначення уряду України".