Один із захоплених ІДІЛ росіян брав участь у блокуванні штабу Навального навесні цього року – CIT
Член російського військового козачого товариства "Всевеликое войско Донское" Роман Заболотній, захоплений у полон у Сирії бойовиками ІДІЛ, у квітні 2017 року в Ростові-на-Дону пікетував будівлю, де перебували представники штабу російського опозиційного політика Олексія Навального, повідомили незалежні розслідувачі з Conflict Intelligence Team.
"Роман Заболотній, один із двох росіян, яких захопили в полон бойовики ІДІЛ, брав участь у блокуванні штабу опозиційного політика Олексія Навального в Ростові-на-Дону у квітні цього року. Це з'ясували незалежні розслідувачі з Conflict Intelligence Team (CIT).
"8 квітня 2017 року Леонід Волков (голова федерального передвиборного штабу Навального. – "ГОРДОН") разом із працівниками федерального штабу намагалися провести зустріч із волонтерами, присвячену відкриттю штабу політика. Цій зустрічі всіляко намагалася перешкодити група козаків. Вивчивши фотографії та відеозаписи вищезазначених подій, ми вважаємо, що змогли знайти Романа Заболотнього серед групи козаків, яка протистояла представникам штабу Навального", – ідеться в повідомленні CIT на сторінці у Facebook.
28 вересня в ІДІЛ заявили, що взяли в полон двох російських військових. 3 жовтня джихадисти оприлюднили відео, на якому двоє чоловіків, які назвалися Романом Заболотнім і Григорієм Цуркану, зі слідами побоїв на обличчі розповідають про свій полон.
Незалежна російська група розслідувачів військових конфліктів Conflict Intelligence Team (CIT) повідомила, що Заболотній був членом російського військового козачого товариства "Всевеликое войско Донское". У 2016 році він брав участь у доставленні на не підконтрольну Україні територію Донбасу гуманітарної допомоги, зібраної в Польщі за участю православної церкви.
"Козачі та ветеранські організації можуть слугувати базою для рекрутування бійців "групи Вагнера". Це, а також те, що міноборони не підтвердило факту полону Заболотнього і Цуркану, дозволяє припустити, що вони потрапили до Сирії саме у складі цієї ПВК, а не як російські військовослужбовці", – підсумували в CIT.
Воєнний конфлікт у Сирії триває із 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ. У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія, яка підтримує президента Сирії Башара Асада.
ЗМІ повідомляли про загибель десятків працівників ПВК "Вагнер", які беруть участь в операціях на боці сирійської влади.