Парламент Великобританії схвалив оголошення надзвичайної ситуації через зміни клімату
Пропозиція британських лейбористів про введення надзвичайної ситуації у сфері клімату продемонструвала політичну волю Палати громад у цьому питанні, але юридично не зобов'язує уряд діяти, пише ВВС.
Парламент Великобританії 1 травня схвалив оголошення надзвичайної ситуації у сфері навколишнього середовища та клімату. Про це повідомляє BBC.
Пропозицію, яка продемонструвала політичну волю Палати громад у цьому питанні, але юридично не зобов'язує уряд діяти, ухвалили без голосування.
Лідер лейбористів Джеремі Корбін, який вніс пропозицію у парламент, сказав, що це "величезний крок уперед".
Міністр навколишнього середовища Великобританії Майкл Гоув визнав, що питання змін клімату є "надзвичайно важливим", але не підтримав вимоги лейбористів.
Оголошення надзвичайної ситуації було однією з основних вимог, висунутих уряду групою активістів-екологів з організації Extinction Rebellion під час серії акцій протестів упродовж останніх тижнів.
Звертаючись до активістів із даху пожежної машини, Корбін заявив, що такі дії британського уряду можуть викликати хвилю підтримки з боку парламентів і урядів у всьому світі.
Він підкреслив, що Великобританія тісно співпрацюватиме з країнами, які серйозно налаштовані покінчити з кліматичною катастрофою, і дати зрозуміти президентові США Дональду Трампу, що він не може ігнорувати міжнародні угоди щодо кліматичної кризи.
Як повідомляє ВВС, уже десятки населених пунктів по всій Великобританії оголосили надзвичайну ситуацію у сфері клімату. Немає чіткого визначення, що саме це означає, але активісти хочуть, щоб Великобританія добилася нульових викидів CO2 до 2030 року.
4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, яка передбачає дії щодо недопущення зміни клімату. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріпив нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.
Мета Паризької угоди – до кінця століття втримати глобальне потепління у межах 2 °C порівняно з доіндустріальною епохою. Обмеження глобального потепління 1,5 °C зазначено в ній як додаткову мету.
У жовтні 2018 року експерти ООН із питань зміни клімату заявили, що рівень викидів CO2 необхідно скоротити на 24% до 2030 року порівняно із 2010 роком, а до 2050 року – звести до нуля.