Партія Макрона – це ті самі соціалісти, тільки які трохи поправішали – політолог Куроп'ятник G

Партія Макрона – це ті самі соціалісти, тільки які трохи поправішали – політолог Куроп'ятник

Куроп'ятник: Це навіть не партія, а партійний проект

Фото: mfaua.org

Прихід до влади президента Франції Еммануеля Макрона і його партії дасть змогу зберегти політичний баланс у Європі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт із питань зовнішньої політики і політики безпеки, екс-радник політичного департаменту МЗС України Олексій Куроп'ятник.

Партія президента Франції Еммануеля Макрона "Вперед!", яка здобула перемогу в першому турі парламентських виборів, не має жодної ідеології і на три чверті складається з колишніх соціалістів, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт із питань зовнішньої політики і політики безпеки, екс-радник політичного департаменту МЗС України Олексій Куроп'ятник.

"Партія Макрона не ідеологічна. По суті, вона ліво-права. Вони взяли всіх більш-менш помітних політичних фігур. Три чверті – це соціалісти, ще чверть – відомі прізвища, які не викликають відторгнення. Тобто партія прийняла у свої лави всіх цих людей і почала перемагати. Можна, звичайно, обманювати виборців, але не так нахабно. Партія Макрона – це ті самі соціалісти, тільки які трохи поправішали. Крім цього, у Франції вирішили заборонити суміщення посад. У них 82% депутатів Національної асамблеї мають суміжні посади на регіональному рівні. У середньому по Європі цей показник становить лише 10–16%. Так ось через це рішення приблизно 200 депутатів зі старого складу відмовилися балотуватися на національному рівні. Вони вважали за краще зберегти свої регіональні повноваження", – зазначив Куроп'ятник.

На його думку, у другому турі виборів партія Макрона доб'ється результату, який дасть змогу главі держави сформувати уряд із лояльних до нього людей.

"Запросивши до себе консерваторів, партія Макрона зробила певний ребрендинг. По суті, це не партія, а партійний проект. Щодо "традиційних" партій, то консерватори суттєво втрачають свої позиції, а соціалісти взагалі сходять із політичної арени. Тактика партії Макрона перед другим туром не зміниться: жодної гучної реклами, жодних дебатів, нічого гострого і такого, що хвилює. Своїм спокоєм вони збивають виборців із пантелику. На вибори прийдуть наймотивованіші французи. Я думаю, партія Макрона набере більше ніж достатню кількість голосів. Це дасть змогу президенту не бути в опозиції до власного парламенту. До того ж це дасть йому можливість сформувати кабінет міністрів зі своїх людей", – підкреслив співрозмовник.

За його словами, прихід до влади у Франції Макрона та його партії стабілізує ситуацію в Європейському союзі.

"Будучи кандидатом у президенти, Макрон чітко дав зрозуміти, що займає проєвропейську позицію. Інше питання – що буде із ЄС у майбутньому? Не виключено, що коли Україна буде готова туди вступити, уже й вступати не буде куди. Тому для збереження нинішнього політичного балансу в Європі прихід до влади Макрона і його політичної сили – це добре. Якби французьким президентом стала та ж Ле Пен (лідер партії "Національний фронт" Марін Ле Пен."ГОРДОН"), нам би вже зараз треба було переглядати свою зовнішню політику. А так якихось негайних дій від української влади в цій ситуації не знадобиться. Для Порошенка (президент України Петро Порошенко."ГОРДОН") – це хороша новина", – резюмував Куроп'ятник.

Перший тур парламентських виборів у Франції відбувся 11 червня. Здобувши 28,21% голосів виборців, перемогу святкувала партія Макрона.

Другий тур виборів призначено на 18 червня.