Пентагон розмістить 5,5 тис. військових на кордоні з Мексикою для боротьби з мігрантами

Наразі на кордоні перебуває приблизно 2900 солдатів і 2000 резервістів
Фото: EPA

За тиждень після того, як оголосили про виділення $3,6 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою для боротьби з нелегальними мігрантами, Пентагон заявив, що він схвалив запит міністерства внутрішньої безпеки на збереження присутності військ.

10 вересня міністерство оборони Сполучених Штатів Америки заявило, що наступного року на кордоні з Мексикою перебуватиме 5500 військовослужбовців, щоб боротися з нелегальною міграцією, повідомляє AFP.

Агентство зазначає, що за тиждень після того, як оголосили про виділення $3,6 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою для боротьби з нелегальними мігрантами, Пентагон заявив, що він схвалив запит міністерства внутрішньої безпеки на збереження присутності військ.

У AFP указали, що збільшення кількості військ на американській стороні кордону є відповіддю на розширене розгортання військ Мексики після тиску з боку президента США Дональда Трампа.

Міністерство оборони надасть до 5500 осіб для забезпечення підтримки інфраструктури, оперативної підтримки, підтримки виявлення і моніторингу, а також авіаційної підтримки.

Наразі на кордоні перебуває приблизно 2900 солдатів і 2000 резервістів.

23 грудня 2018 року через відмову представників Демократичної партії в Конгресі дати згоду на виділення в бюджеті $5,7 млрд для будівництва стіни на кордоні з Мексикою Трамп оголосив про припинення роботи федерального уряду. Це був найдовший шатдаун в історії США – 35 днів.

Водночас Трамп підкреслював, що готовий скористатися правом ввести надзвичайний стан, щоб домогтися виділення коштів в обхід Конгресу.

25 січня 2019 року президент повідомив, що фінансування федерального уряду відновлять на три тижні.

У Конгресі США 11 лютого дійшли попередньої згоди щодо питання безпеки південного кордону. Джерело Reuters зазначило, що демократи погодилися виділити на фінансування укріплень на кордоні з Мексикою в чотири рази менше асигнувань, ніж хотів Трамп: $1,3 млрд. Глава Білого дому заявив, що незадоволений угодою.

15 лютого Трамп оголосив про введення надзвичайного стану. Він підкреслив, що США не контролюють власного кордону, через який у країну потрапляють злочинці й "величезна кількість наркотиків". У лютому – березні обидві палати Конгресу США проголосували за скасування режиму НС, проте Трамп наклав вето на це рішення.

25 березня Пентагон виділив $1 млрд на будівництво стіни з Мексикою, у вересні міністр оборони США Марк Еспер схвалив рішення зупинити зведення 127 військових об'єктів на території США і за кордоном, щоб спрямувати $3,6 млрд на будівництво стіни.

5 вересня сенатор від Демократичної партії Чак Шумер повідомив, що Трамп переспрямував на будівництво стіни на кордоні з Мексикою гроші, передбачені на стримування Росії в Європі.