Переговори Тіллерсона з лідерами арабських країн про конфлікт із Катаром поки не дали результатів
Держсекретар США Рекс Тіллерсон протягом останніх днів проводив переговори в Саудівській Аравії, Кувейті та Катарі.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон завершив переговори з керівниками Саудівської Аравії, Єгипту, ОАЕ та Бахрейну у спробі врегулювати їхній конфлікт із Катаром, який триває вже понад місяць. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Водночас жодних ознак прориву в підсумку цих переговорів немає, зазначає видання.
У місті Джидді Тіллерсон зустрічався з міністрами закордонних справ чотирьох країн і окремо – з королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдалазізом ас-Саудом і коронним принцем Мухаммадом бін Салманом.
Потім він прибув до Кувейта, який не бере участі в суперечці і також намагається бути посередником у врегулюванні кризи.
У четвер Тіллерсон повинен знову прибути на переговори до Катара, де він уже побував у вівторок, 11 липня. Тоді США і Катар підписали меморандум про боротьбу з тероризмом та його фінансуванням, але арабські країни заявили, що цього недостатньо, щоб розвіяти їхнє занепокоєння.
Про розрив дипломатичних відносин із Катаром заявило 10 держав: Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Ємен, Лівія, Мальдіви, Маврикій, Мавританія і Коморські острови. Вони звинувачують катарську владу у підтримці діяльності єменських повстанців-хуситів, "спонсорованих Іраном" терористів, а також угруповань "Аль-Каїда" й "Ісламська держава".
22 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн передали Досі список із 13 вимог, які потрібно виконати для припинення ембарго. На виконання умов Катару дали 10 днів.
Серед вимог – припинення мовлення телеканала Al Jazeera та зв'язків з Іраном, а також закриття турецької військової бази в Катарі.
У Катарі вимоги назвали нереалістичними і такими, що суперечать правам людини, а пізніше – відкинули.