Під час телефонних розмов Трамп називав Меркель "дурною", Мей – "дурепою", а Кім Чен Ину хвалився своїм багатством і геніальністю – ЗМІ
Співрозмовник CNN назвав стиль спілкування телефоном президента США Дональда Трампа з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель дуже агресивним, а з колишньою прем'єр-міністеркою Великобританії Терезою Мей – принизливим і знущальним. За даними телеканала, часто під час переговорів Трамп виявляв некомпетентність, а перед деякими лідерами, наприклад, перед лідером КНДР Кім Чен Ином і президентом РФ Володимиром Путіним, вихвалявся досягненнями.
Президент США Дональд Трамп часто був непідготовленим до телефонних переговорів з іноземними лідерами, а в деяких випадках його манера спілкування була образливою для співрозмовників, повідомив 30 червня телеканал CNN, якому став відомим зміст сотень телефонних переговорів глави Білого дому.
Найчастіше, за даними джерел телеканала, Трамп розмовляв із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Іноді вони зв'язувалися двічі на тиждень. За розпорядженням глави Білого дому Ердоган міг телефонувати йому безпосередньо. Співрозмовники CNN стверджують, що американський президент під час цих розмов нерідко виявляв некомпетентність у близькосхідних справах. Ердоган, зі свого боку, постійно переконував Трампа піти Туреччині на поступки.
Ердоган був настільки добре обізнаним, коли можна безперешкодно зв'язатися із Трампом, що деякі чиновники Білого дому дійшли висновку: турецькі служби безпеки у Вашингтоні відстежували розклад американського президента і передавали цю інформацію Ердогану. Турецький президент іноді додзвонювався до Трампа, коли той грав у гольф.
За даними CNN, у розмовах Трамп регулярно знущався і принижував головних союзників США – лідерів Франції, Німеччини, Великобританії, Канади та Австралії. Наприклад, розмови із президентом Франції Еммануелем Макроном нерідко супроводжували суперечки. Макрон переконував Трампа змінити політику у сфері зміни клімату та ядерної угоди з Іраном, у відповідь американський президент влаштовував "словесні прочуханки" і критикував колегу за недостатні витрати на НАТО й надто ліберальну політику стосовно мігрантів.
Але його найжорсткіші нападки були спрямовані на двох жінок – колишню прем'єр-міністерку Великобританії Терезу Мей і канцлерку Німеччини Ангелу Меркель, з'ясував телеканал. Трамп називав Мей "дурепою", говорив, що вона вразлива і недостатньо смілива, а Меркель називав "дурною" і стверджував, що вона "перебуває в кишені у росіян". Співрозмовник CNN назвав стиль спілкування Трампа з Меркель дуже агресивним, а з Мей – принизливим і знущальним.
Джерело телеканала в Німеччині повідомило, що тональність висловлювань Трампа була настільки "незвичайною", що Берлін вжив спеціальних заходів, щоб засекретити зміст розмов.
За словами співрозмовників CNN, під час розмов із Трампом Меркель залишалася спокійною і незворушною, а Мей починала хвилюватися і нервувати.
До переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним Трамп, за словами джерел CNN, теж практично ніколи не готувався. Під час дзвінків він говорив переважно про себе, про свої "безпрецедентні" успіхи в розвитку економіки США і принижував своїх попередників, називаючи їх "слабаками" та "імбецилами". Співрозмовники телеканала вважають, що Трамп ніби домагався схвалення і захоплення Путіна, водночас завищував роль Росії у світі і тим самим "нівелював перевагу, якої Америка насилу домоглася під час холодної війни".
У розмовах зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом і лідером КНДР Кім Чен Ином Трамп також принижував своїх попередників, називаючи їх "ідіотами", вихвалявся своїм багатством, говорив про свою геніальність і великі досягнення на посаді президента.
Один зі співрозмовників телеканала резюмував, що Трамп був жорстким у телефонних розмовах із тими, кого вважав слабаками, і слабким із тими, із ким мав бути жорстким.
Джерела телеканала засумнівалися, що з часом Трамп став більш підготовленим до переговорів. Найімовірніше, вважають вони, президент США продовжує вірити, що він може зачарувати або залякати практично будь-якого іноземного лідера.
Після виходу матеріалу заступниця прессекретаря Білого дому Сара Меттьюз заявила, що Трамп – "перемовник світового рівня", який послідовно просуває інтереси США на світовій арені.
Мільярдера Дональда Трампа обрали главою держави в листопаді 2016 року, 20 січня 2017-го відбулася його інавгурація. Наступні вибори президента США призначено на 3 листопада 2020 року. Трамп має намір узяти в них участь.
Колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон вважає, що Трамп "не придатний для роботи" главою держави. За його словами, усі дії Трампа на посаді президента були спрямованими тільки на його переобрання.