Піонтковський: Кадиров давно кидає виклик силовикам, але виклик Путіну свідчить, що сьогодні він упевнений у своїх силах
Глава Чечні Рамзан Кадиров упевнений у підтримці в чеченському суспільстві, якщо Москва спробує усунути його від влади, сказав російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, коментуючи останні заяви Кадирова щодо М'янми. На його думку, те, що президент РФ Володимир Путін на них не відреагував, "багато про що свідчить".
Глава Чечні Рамзан Кадиров виступив на захист мусульман М'янми, однак його не стурбував геноцид сунітського мусульманського населення в Сирії, який проводить режим Башара Асада за цілковитої підтримки і з прямою участю Москви, заявив російський публіцист і політолог Андрій Піонтковський в інтерв'ю "Русскому монитору".
На думку політолога, для Кадирова переслідування мусульман у М'янмі стали приводом, щоб попередити його ворогів в оточенні президента РФ Володимира Путіна.
"Демонстрації в Москві та у Грозному – це насамперед демонстрація сили. "Тільки спробуйте поткнутися в Чечню, – каже Кадиров своїм ворогам у найближчому оточенні Путіна, – зіткнетеся з дуже серйозним опором". Своєю заявою про те, що він готовий піти проти Росії, якщо вона буде підтримувати "шайтанів", Кадиров свідомо демонструє ступінь своєї де-факто незалежності. І цю його позицію безумовно підтримує чеченське суспільство", – зазначив він.
Піонтковський підкреслив, що Кадиров розправляється в Чечні з усіма, хто виступає проти нього.
"Становище чеченців до Кадирова – це було становище євреїв у гітлерівській Німеччині. Становище чеченців за Кадирова – це становище німців у гітлерівській Німеччині. Німців, які виступали проти Гітлера, убивали. Але їх не вбивали просто за те, що вони німці. Мітинг у Грозному – це не попередження пані Аун Сан Су Чжі (лауреат Нобелівської премії миру, є фактичним лідером М'янми. – "ГОРДОН"), а дуже серйозне нагадування всім тим у Москві, хто серйозно готує третю чеченську війну", – уважає публіцист.
На думку політолога, єдиний вихід із цієї ситуації для Росії – закінчити 200-річну війну з Чечнею, "яку Росія програла".
"Мітинги у Грозному і Москві вчергове нагадують, що протягом усіх цих років Росія боролася за Чечню у складі Росії, а дістала Росію у складі Чечні... І той колоритний джентльмен, який кричав із трибуни у Грозному про смертників, готових померти за мусульман далекої Бірми, це не про М'янму – це про Чечню і про Росію", – попередив він.
Піонтковський додав, що своєю заявою глава Чечні кинув відкритий виклик Путіну.
"Кадиров уже давно кидає виклик силовикам, але той факт, що сьогодні Кадиров насмілюється кинути виклик і Путіну, свідчить про те, що сьогодні він упевнений у своїх силах. Упевнений у підтримці в чеченському суспільстві, упевнений у вірності двадцятитисячного війська – у разі спроби Москви відсторонити його від влади в Чечні. І до речі – реакція Путіна, який уважав за краще зробити вигляд, що нічого не сталося, багато про що свідчить", – підсумував він.
2 вересня у відеозверненні Кадиров заявив, що виступить проти позиції Росії, якщо Москва підтримає "геноцид мусульман" у М'янмі. "Якщо навіть Росія буде підтримувати тих шайтанів, які сьогодні скоюють злочини... Я проти позиції Росії", – сказав глава Чечні.
3–4 вересня мусульмани у РФ вийшли на протести через насильство у М'янмі, де урядові війська почали антитерористичну операцію в районах компактного проживання мусульман. У підсумку з країни втекло приблизно 73 тис. представників народності рохінджа, розповіла представник управління верховного комісара ООН у справах біженців Вівіан Тан. Протягом минулого тижня в сутичках загинуло майже 400 осіб, більшість із них – мусульмани-рохінджа, повідомило агентство Reuters.
4 вересня Путін на зустрічі зі своїм єгипетським колегою Абдулом Фаттахом аль-Сісі в Китаї засудив прояви насильства у М'янмі і закликав владу країни врегулювати ситуацію.
5 вересня президент Росії заявив, що не вважає висловлювання глави Чечні фрондою. Кадиров у своєму Telegram подякував Путіну за його позицію щодо М'янми, а пізніше сказав, що його промову про обіцянку виступити проти позиції Росії стосовно М'янми перекрутили й перебрехали.