Піонтковський: Путін із Трампом дружно топлять один одного
Нові санкції США щодо Росії стали відповіддю на спробу адміністрації президента Дональда Трампа піти назустріч Володимиру Путіну, вважає російський політолог Андрій Піонтковський.
Нові санкції щодо російських компаній у зв'язку з КНДР відчутні не стільки економічно, скільки політично, оскільки президент Росії Володимир Путін усе ще сподівається на главу США Дональда Трампа. Таку думку висловив російський публіцист і політолог Андрій Піонтковський в інтерв'ю виданню "Каспаров.Ru".
Він зазначив, що остання прес-конференція Путіна продемонструвала, що той іще не відмовився від "дорогої для нього ілюзії під назвою "Трампнаш".
"Він був просто смішний, коли на Петербурзькому форумі звертався до американського бізнесу з проханням підтримати Трампушку, "вашого президента, який протистоїть американській бюрократії". Але, мабуть, у Москві не розуміють, наскільки важке становище їхнього улюбленця", – розповів політолог.
Він нагадав, що останніми днями широко обговорюють інформацію про те, що адміністрація Трампа намагалася скасувати санкції проти Кремля, вжиті у відповідь на агресію щодо України.
"Трампісти хотіли зробити це під шумок, скориставшись тим, що в Держдепартаменті майже нікого з основних чиновників не залишилося. Конгрес відреагував закріпленням санкцій у законодавчому порядку. Посилення санкцій, причому не тільки щодо Кореї, але й щодо України – це якраз відповідь на дії Трампа. У внутрішньополітичній боротьбі нинішній президент Сполучених Штатів програє істеблішменту. Його девіантна чоловіча симпатія до Путіна тягне Трампа на дно, але, незважаючи ні на що, він знову й знову намагається зробити щось приємне і корисне для Кремля", – підкреслив він.
На думку політолога, взаємна симпатія Трампа і Путіна шкодить їм обом.
"Путін із Трампом дружно топлять один одного. Жодних перспектив, що санкції щодо путінської Росії будуть зменшені, немає. Мова йде лише про їх посилення", – підсумував він.
Yahoo News із посиланням на джерела в Білому домі і Держдепартаменті повідомляло, що адміністрація Трампа протягом перших тижнів роботи збиралася вжити заходів, щоб зняти напругу у відносинах із Росією. Зазначали, що високопосадовці адміністрації Трампа майже відразу ж після його інавгурації доручили працівникам Державного департаменту розробити пропозиції щодо зняття економічних санкцій із Росії.
Щодо Росії були запроваджені економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.
8 березня 2017 року держсекретар США Рекс Тіллерсон запевнив міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, що санкції США щодо РФ будуть діяти до повного виконання Мінських домовленостей і деокупації Донбасу і Криму.
1 червня 2017 року мінфін США наклав санкції проти трьох російських компаній і громадянина РФ, генерального директора зареєстрованої в Москві компанії Ardis-Bearings LLC, за їхні зв'язки з КНДР.