Після міжетнічних сутичок у Казахстані змінили керівництво регіону
Унаслідок сутичок у ніч на 8 лютого в Жамбильській області на півдні Казахстану загинуло 10 осіб, спалено десятки будинків та автомобілів дунганів. Влада країни назвала конфлікт "побутовим", однак президент Касим-Жомарт Токаєв доручив голові обласної держадміністрації Аскару Мирзахметову звільнити двох своїх заступників "за серйозні недоліки в роботі", самого Мирзахметова звільнив із посади "згідно з поданою заявою"
Після сутичок між дунганами і казахами в Жамбильській області на півдні Казахстану 10 лютого президент країни Касим-Жомарт Токаєв доручив звільнити керівництво обласної поліції й акимату – обласної державної адміністрації.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби Токаєва.
"Через події в Кордайському районі Жамбильської області, які спричинили людські жертви, руйнування житлових будинків і майна громадян, президент Токаєв доручив акиму Жамбильської області Аскару Мирзахметову звільнити від посад заступника акима області із соціальних питань Слушаш Курманбекову, акима Кордайського району Болатбека Байтолє за серйозні недогляди в роботі", – ідеться в релізі.
Окрім того, Токаєв видав укази про звільнення Мирзахметова з посади акима Жамбильської області "згідно з поданою заявою" і призначення на цю посаду Бердібека Сапарбаєва, який до цього був заступником прем'єр-міністра. Сапарбаєв уже розпочав роботу.
За розпорядженням Токаєва глава міністерства внутрішніх справ країни Ерлан Тургумбаєв звільнив Армана Оразалієва з посади голови департаменту поліції Жамбильської області і призначив замість нього Жаната Сулейменова, повідомляє сайт Polisia.kz.
Увечері 7 лютого у кількох селах Жамбильської області у масових заворушеннях брало участь понад 300 осіб. Влада країни називає цю подію "масовою бійкою" і "побутовим конфліктом", який "провокатори підбурювали перевести в міжетнічну площину". Під час заворушень постраждало понад 40 людей, 47 було затримано. Як повідомляє "Радио Азаттык", більшість затриманих – казахи.
Жертвами заворушень стали 10 людей, понад 4 тис. покинуло країну, було підпалено більше ніж 30 приватних будинків, 15 об'єктів торгівлі, 23 автомобілі. Причиною сутичок у МВС назвали "конфлікт на дорозі".
Місцеві жителі розповіли "Радио Азаттык", що в заворушеннях брало участь "приблизно 200 немісцевих чоловіків". Згідно з повідомленням, ідеться про казахів. Більшість жителів сіл, де сталися сутички, становлять дунгани. Усі згорілі будинки, за спостереженням журналістів, належать представникам цього народу.
Журналісти зазначають, що "хвилювання з міжетнічним відтінком" траплялися в Казахстані й раніше.
"Влада після них говорила, що це були побутові конфлікти, відкидаючи етнічне підґрунтя. Керівництво Казахстану позиціонує державу як приклад країни, де мирно співіснує "сто народів", установлено міжетнічний і міжконфесійний мир", – ідеться в матеріалі радіостанції.